Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Aleksandr z Majdanu

11.9.2014

Příběh Aleksandra Kozlovskye z Ukrajiny, nového žáka naší školy.

 

V únoru 2014 zasáhla střela ze samopalu Kalašnikov 16 letého Aleksandra Kozlovskye v rodném městě Kchmelnyckyi, cca 250 km od Kyjeva. Vrhl se na pomoc křičící ženě, tělem ji přimáčkl k zemi, ale sám byl zasažen do nohy. V místní nemocnici vytáhli kulku a přerušili nervy. To bylo vše. Ležel tak od 19. února, až byl o 8 dní později letecky transportován s dalšími zraněnými do Prahy. Bohužel ho přivezli pozdě. Lékaři ve Fakultní nemocnici  Motol zjistili, že průstřel nohy nastartoval rozsáhlou infekci a byli nuceni nohu nad kolenem amputovat.

„Na Centrálním náměstí v Kyjevě jsem byl se svými spolužáky a známými od 21. 12. 2013. Veskrze to byli mladí do 20 let. Šlo nám o Ukrajinu, protest proti prezidentu Janukovičovi. Zde jsem vyvázl bez zranění, ale to mě čekalo doma!

V červenci jsem se seznámil se Střední zdravotnickou školou v Ruské na Vinohradech. Škola se mi zalíbila, i když byla o prázdninách tichá a prázdná. Dostal jsem informaci o studiu a s ohledem na moje postižení jsem se nadchl oborem Ortotik-protetik, který je mi po mém neštěstí blízký. Začal jsem studium v oboru Sociální činnost. Dostávám šanci poznat žáky školy a zažít výuku. Dále je mi umožněno navštěvovat půlroční intenzivní kurz českého  jazyka v Českém univerzitním institutu, a to zdarma.

Cítím se tu dobře a hlavně v bezpečí. Ve třídě jsem s krajankou Valerií Lunkan, která je v České republice od školky a dokáže mi významně pomáhat. Mé přijetí na SZŠ bylo milé a přátelské, pomáhají mi začlenit se do kolektivu ve třídě i ve škole. Budu se snažit nezklamat spolužáky a ředitelku školy.

Samozřejmě na domov myslím, ale bál bych se vrátit. Možnost studia na této škole znamená po jejím absolvování znalost v ortoticko-protetickém oboru. Po návratu domů bych chtěl odborně pomáhat občanům Ukrajiny.“


Mgr. Eva Vaňurová

 

 

 

 

zpět

 

 

 

Novinky

Termíny ZNT, opravných a rozdílových zkoušek

V záložce Aktuality naleznete termíny zkoušek za školní rok 2018 - 19.

Termíny ZNZ a OZ - přesun na srpen

Vzhledem k tomu, že od soboty budou ve škole probíhat bourací práce a bude zde zvýšený hluk a prašnost, přesouvají se všechny ZNT, opravné a rozdílové zkoušky na poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019. Termíny budou vyvěšeny na stránkách školy a v recepci příští týden.

Podzimní maturity

Podepsání protokolu a výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na podzim 2019 je povinné a možné již od 26.6.2019 do 4.7.2019.

Volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady na zástupce za plnoleté žáky a zástupce  neplnoletých žáků. Návrhy na kandidáty posílejte na mailovou adresu Mgr. Šiklové do konce července.

3. kolo přijímacího řízení - sociální činnost

Dne 20. 6. 2019 vyhlásila ředitelka školy  3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 pro obor sociální činnost. Více informací Přijímací řízení - Obecné informace.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz