Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Vědecký jarmark 2014

12.9.2014

VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. se letos ve spolupráci s VŠCHT Praha, ČVUT v Praze a Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR a dalšími školami a institucemi uspořádaly 10. 9. v Praze na Vítězném náměstí Vědecký jarmark.

 

Organizátoři jarmarku si dali za cíl hravou formou přiblížit vědu zejména studentům a žákům základních a středních škol, ale i zvídavým dospělým. Vysoké a střední školy, vědecké ústavy, zájmové organizace a subjekty komerční sféry, které se jarmarku zúčastnily, ve svých stáncích ukázaly, že věda je všude kolem nás a že je potřebná v každodenním životě. Návštěvníci si některé pokusy sami vyzkoušeli nebo si ověřili své dovednosti a znalosti v soutěžních kvízech. Např. jak si ohřát párek pomocí elektrod nebo rozsvítit žárovku díky pomeranči. Vaše ruce mohly hořet, ale přesto neshořely. Návštěvníci si vyrobili vlastní gumové medvídky i odlitek prvohorního trilobita nebo byli namaskováni, jako by byli zraněni. Česká zemědělská univerzita předvedla speciálně vycvičené psy a bezpilotní vrtulník. O vědu ani zábavu zkrátka nebyla nouze. Patronem JARMARKU se stal a slavnostně ho zahájil prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc.

Z naší školy se zúčastnili studenti 2. až 4. ročníků z oboru zdravotnické lyceum, v doprovodu RNDr. Chundelové, Mgr. Eichlerové, Mgr. Kučerové, Ing. Kowalské a Ing. Svobodové. Studentům se vědecký veletrh velice líbil, nenucenou formou se jim přiblížil svět vědy a techniky opět o něco blíž. Poznatky by mohly posloužit studentům k prohloubení znalostí v technických předmětech.

 

Ing. Hana Svobodová

 

Vědecký jarmark  Vědecký jarmark

 

další foto

 

zpět


 


 

Novinky

Podání přihlášek ke studiu

Studijní oddělení přijímá přihlášky ke studiu do 1. ročníků všech studijních oborů denně do čtvrtka 28. února 2019 do 16 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly rozeslány. Pokud k Vám nedorazily, ozvěte se na adresu siklova@szs-ruska.cz.

Sdělení zákonným zástupcům

Počínaje školním rokem 2018/2019 dochází ke změně v organizaci předávání informací o žácích prostřednictvím třídních schůzek. Další informace naleznete v záložce Aktuality.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz