Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Vědecký jarmark 2014

12.9.2014

VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. se letos ve spolupráci s VŠCHT Praha, ČVUT v Praze a Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR a dalšími školami a institucemi uspořádaly 10. 9. v Praze na Vítězném náměstí Vědecký jarmark.

 

Organizátoři jarmarku si dali za cíl hravou formou přiblížit vědu zejména studentům a žákům základních a středních škol, ale i zvídavým dospělým. Vysoké a střední školy, vědecké ústavy, zájmové organizace a subjekty komerční sféry, které se jarmarku zúčastnily, ve svých stáncích ukázaly, že věda je všude kolem nás a že je potřebná v každodenním životě. Návštěvníci si některé pokusy sami vyzkoušeli nebo si ověřili své dovednosti a znalosti v soutěžních kvízech. Např. jak si ohřát párek pomocí elektrod nebo rozsvítit žárovku díky pomeranči. Vaše ruce mohly hořet, ale přesto neshořely. Návštěvníci si vyrobili vlastní gumové medvídky i odlitek prvohorního trilobita nebo byli namaskováni, jako by byli zraněni. Česká zemědělská univerzita předvedla speciálně vycvičené psy a bezpilotní vrtulník. O vědu ani zábavu zkrátka nebyla nouze. Patronem JARMARKU se stal a slavnostně ho zahájil prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc.

Z naší školy se zúčastnili studenti 2. až 4. ročníků z oboru zdravotnické lyceum, v doprovodu RNDr. Chundelové, Mgr. Eichlerové, Mgr. Kučerové, Ing. Kowalské a Ing. Svobodové. Studentům se vědecký veletrh velice líbil, nenucenou formou se jim přiblížil svět vědy a techniky opět o něco blíž. Poznatky by mohly posloužit studentům k prohloubení znalostí v technických předmětech.

 

Ing. Hana Svobodová

 

Vědecký jarmark  Vědecký jarmark

 

další foto

 

zpět


 


 

Novinky

Termíny ZNT, opravných a rozdílových zkoušek

V záložce Aktuality naleznete termíny zkoušek za školní rok 2018 - 19.

Termíny ZNZ a OZ - přesun na srpen

Vzhledem k tomu, že od soboty budou ve škole probíhat bourací práce a bude zde zvýšený hluk a prašnost, přesouvají se všechny ZNT, opravné a rozdílové zkoušky na poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019. Termíny budou vyvěšeny na stránkách školy a v recepci příští týden.

Podzimní maturity

Podepsání protokolu a výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na podzim 2019 je povinné a možné již od 26.6.2019 do 4.7.2019.

Volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady na zástupce za plnoleté žáky a zástupce  neplnoletých žáků. Návrhy na kandidáty posílejte na mailovou adresu Mgr. Šiklové do konce července.

3. kolo přijímacího řízení - sociální činnost

Dne 20. 6. 2019 vyhlásila ředitelka školy  3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 pro obor sociální činnost. Více informací Přijímací řízení - Obecné informace.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz