Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Slavnostní imatrikulace učebních oborů se blíží

15.9.2014

Slavnostní  imatrikulace učebních oborů pražských odborných škol a odborných učilišť se blíží - Obecní dům dne 1.10. 2014. Jedním z učebních oborů, které naše škola nabízí, je tříletý Ošetřovatel/ka, zakončený výučním listem. Absolventi jsou schopni okamžitého nástupu do praxe.

 

Již tradičně naše Střední zdravotnická škola v Ruské na Praze 10 naplnila do posledního místa tříletý učební obor Ošetřovatel/ka. Velký zájem o tento obor je spojen především s chutí poskytovat přímou ošetřovatelskou péči pacientům/klientům. Při zjišťování motivace žáků o zvoleném oboru jednoznačně převládá potřeba starat se o lidi a být jim nablízku. Většina žáků má již  zkušenosti z  rodiny, kdy se starají o své blízké.

Ale vyslechněme, co říkají žáci prvního ročníku:

Valéria ví, do čeho jde, starala se od útlého věku spolu s babičkou o dědečka a nebylo to jen o lécích a stravě. Péče o něho narůstala, jak čas plynul. “Chci pomáhat těm, kteří to potřebují. Je to psychicky náročné, ale není nad dobrý pocit, že  ulehčím potřebným lidem poslední léta života, aby je prožili důstojným způsobem.

Spolužačka Lenka rovněž od dětství pomáhá a to prarodičům s přípravou stravy a hygienou. A jak to chodí v nemocnici, to si vyzkoušela vícekrát, její starší přítelkyně působí v Fakultní nemocnici Královské Vinohrady jako ošetřovatelka.

Další žákyně Katka nastoupila nejprve na obor Masér, ale ukázalo se, že je to nad její fyzické možnosti. I ona má nemoci v rodině zažité na vlastní kůži. Babička s Alzheimrem a péče o ni po dlouhé 4 roky.

Klára zase pomáhá rodině se 4 dětmi ve věku 5 – 7 let. Vodí je na kroužky a obstará i večerní hlídání, když mají rodiče pracovní povinnosti. Starala se i o babičku, která se dožila 97 let.

Michaelu láká zdravotnictví od malička. Na maminku a babičku je hodně fixovaná, všechny tři mají mezi sebou hluboký vztah. Ví, co to je, krmit babičku sondou, jestliže sama nepolyká..

Robert vidí v péči o druhé poslání. Staral se o babičku s nemocným srdcem a rakovinou. Jednoho dne ji našel na zemi a přivolaná záchranka nebyla nic platná!

Všech 6 oslovených žáků nastoupilo ke studiu oboru s nadšením, dobrovolně a s touhou pomáhat.

Na škole je záměrně tento obor koncipován tak, aby byli žáci po absolvování schopni poskytovat aktivní ošetřovatelskou péči pod dohledem všeobecné sestry. Pracovat individuálně formou ošetřovatelského procesu a s holistickým přístupem k nemocnému. Žáci jsou vedeni k tomu, aby jejich péče měla preventivní charakter. Ošetřovatelé se učí, aby ve vztahu k pacientům/klientům, dodržovali formy profesionálního jednání, měli nezdolnou trpělivost, empatii a pochopení. Ošetřovatelské povolání je velmi náročné vzhledem k tomu, že objektem práce je nemocný člověk. Vyučující připravují žáky k tomu, aby byli schopni unést fyzické i psychické nároky své profese, aby zvládli problémy, které toto povolání přináší.

Ošetřovatel má nezastupitelné místo ve zdravotně-sociálním  týmu a jeho uplatnění na trhu práce je široké.

 

Mgr. Patrik Burda

Mgr. Eva Vaňurová

 

Ošetřovatelství jako životní poslání

 

zpět


 

 

Novinky

Termíny ZNT, opravných a rozdílových zkoušek

V záložce Aktuality naleznete termíny zkoušek za školní rok 2018 - 19.

Termíny ZNZ a OZ - přesun na srpen

Vzhledem k tomu, že od soboty budou ve škole probíhat bourací práce a bude zde zvýšený hluk a prašnost, přesouvají se všechny ZNT, opravné a rozdílové zkoušky na poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019. Termíny budou vyvěšeny na stránkách školy a v recepci příští týden.

Podzimní maturity

Podepsání protokolu a výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na podzim 2019 je povinné a možné již od 26.6.2019 do 4.7.2019.

Volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady na zástupce za plnoleté žáky a zástupce  neplnoletých žáků. Návrhy na kandidáty posílejte na mailovou adresu Mgr. Šiklové do konce července.

3. kolo přijímacího řízení - sociální činnost

Dne 20. 6. 2019 vyhlásila ředitelka školy  3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 pro obor sociální činnost. Více informací Přijímací řízení - Obecné informace.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz