Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Zpráva o jazykovém pobytu ve Velké Británii a Severním Irsku

17. 9. 2014

Ve dnech 6. – 14. září se studenti a studentky SZŠ Ruská zúčastnili zájezdu do Velké Británie a Severního Irska spojeného s výukou angličtiny.

 

První den pobytu byl věnován Londýnu, který nás přivítal překrásným pozdně letním počasím, které vydrželo až do posledního dne zájezdu. Večer jsme se nalodili na trajekt a po pětihodinové cestě přistáli v irském Rosslare. Dále nás čekal celý den v hlavním městě Irské republiky Dublinu. Prohlédli jsme si historické centrum města včetně katedrály, hradu (Dublin Castle), odpoledne jsme měli rezervované na návštěvu pivovaru Guiness. Navečer jsme se po menších zmatcích s místními organizátory ubytovali v irských rodinách.

V dalších dnech docházeli studenti do školy, kde pracovali nad tématem slavení svátků v obou zemích. Nejvíce času věnovali rozdílům v oslavách Vánoc a Velikonoc. Úkolem každého studenta bylo vytvořit prezentaci k tomuto tématu a vystoupit s ní na hodině anglického jazyka ve vlastní třídě.

V odpoledních hodinách jsme věnovali výletům – např. jsme viděli vodopády Powerscourt a také malebné Údolí dvou jezer – v irštině Glendalough. Angličtině se věnovali studenti i večer, kdy konverzovali s hostitelskou rodinou.

Součástí zájezdu byl také výlet do Severního Irska. Projížděli jsme malebnou krajinou podél mořských útesů, v městečku Bushmills jsme si prohlédli palírnu světoznámé whiskey. Poté jsme se prošli po Obrově chodníku, což je přírodní útvar tvořený čedičovými sloupy, vyzkoušeli jsme si odvahu na zavěšeném provazovém mostu Carrick-a-Rede, spojujícím stejnojmenný ostrov s irskou pevninou. Dále jsme pokračovali do hlavního města Belfastu, kde bylo hlavní atrakci zcela nové muzeum Titaniku. Po prohlídce města jsme přepluli trajektem do anglického Liverpoolu, kde jsme si prohlédli Beatles Story Museum, které vzniklo na místě starých doků, stejně jako celá řada moderních budov s nákupními pasážemi a atrakcemi.

Pak už nás čekala jen dlouhá a únavná cesta domů, pro některé snad zpestřená jízdou tunelem hluboko pod mořským dnem kanálu La Manche. Během cesty studenti soutěžili formou kvízových otázek ve znalostech míst, které jsme navštívili. Nejlépe si vedly Anna Šulcová (4.LB) a Petra Kozová (3.B), následované Martinou Moravcovou a Terezou Hlásnou (4.LA). Většina soutěžících získala pěkné ceny.

Zájezd hodnotili všichni účastníci jako velice zdařilý. Přispělo k tomu samozřejmě dokonalé počasí, ale i skvěle vybraný a pečlivě připravený program. Viděli jsme opravdu nejkrásnější místa země, jejímuž jazyku se studenti ve škole učí.

 

Mgr. Petr Hořejš

RNDr. Dagmar Kenkušová

 

 

 

další fotografie

 

zpět

 

Novinky

Výpadek služeb o víkendu

Počínaje 14:00 v pátek 29.3. budou probíhat úpravy připojení školy do internetu. Z tohoto důvodu budou průběžně nedostupné všechny služby školy = Bakaláři, Objednávání obědů, Přístup do e-mailu. Vše by mělo být vyřešeno během víkendu. Děkujeme za pochopení.

Podání přihlášek ke studiu

Studijní oddělení přijímá přihlášky ke studiu do 1. ročníků všech studijních oborů denně do čtvrtka 28. února 2019 do 16 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly rozeslány. Pokud k Vám nedorazily, ozvěte se na adresu siklova@szs-ruska.cz.

Sdělení zákonným zástupcům

Počínaje školním rokem 2018/2019 dochází ke změně v organizaci předávání informací o žácích prostřednictvím třídních schůzek. Další informace naleznete v záložce Aktuality.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz