Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

TOP Itálie

30. 9. 2014

V září jsme vyrazili do jižní Itálie. Navštívili jsme tamní nemocnici, Pompeje a Vesuv a užili si sluníčka a moře.

 

Celý zájezd začal u naší školy nástupem do autobusu, kde žáci nejprve odevzdali všechny potřebné dokumenty. Po tomto nutném kroku jsme se konečně vydali na cestu. Ta trvala cca 20 hodin a druhý den ráno jsme už byli na místě. Nejprve jsme byli všichni trochu zaskočeni, protože byla celkem zima a zataženo, ale vše se zlepšilo hned druhý den pobytu. Vysvitlo sluníčko a hned bylo vše hezčí.

Zabydleli jsme se a vyrazili k moři, které bylo klidné a čisté. Protože jsme byli unaveni z cesty, byl první den u moře spíše odpočinkový, koupali jsme se, hráli míčové hry a sbírali síly, protože byl před námi náročný program. Čekal nás výlet do Pompejí a na Vesuv. Pompeje byly úchvatné, celý areál nás velmi zaujal a žáci pozorně poslouchali výklad. Po menších komplikacích jsme se dostali i na Vesuv a užívali si nádherné výhledy do údolí.

Úterý, čili druhý den u moře, už se odehrával ve sportovnějším duchu. Byly vyhlášeny závody ve štafetách družstev. Celá akce se velmi povedla, štafetu běželo vždy pět členů z každé skupinky. Žáci se dělili podle toho, ke kterému učiteli byli přiřazeni. Takto se dělili na každou aktivitu, a tak se vžily názvy družstev podle příjmení příslušných učitelů. Byli tedy Balickovci, Bartoňovci, Dvořákovci, Goldmanovci, Hřebíkovci, Janíkovci, Klímovci a Maškovci. Večer nás čekal výlet do městečka Vieste.

Středa byla v kulturním duchu, žáci se stali sochaři. Úkol pro tento den byl postavit z písku co nejlepší výtvor. Nutno dodat, že všechna družstva pracovala velmi poctivě a jejich výtvory vzbudily zájem skoro celé pláže.

Ve čtvrtek jsme se vydali do San Giovanni Rotondo, abychom navštívili zdejší nemocnici. Ta byla velmi rozsáhlá a zajímavá. Dozvěděli jsme se něco o historii, fungování a zázemí nemocnice. Více informací a fotografie z návštěvy nemocnice

Pátek jsme trávili opět u moře a tentokrát byla vyhlášena soutěž v přetahování lanem, všichni byli do hry velmi zapálení a družstva se navzájem podporovala a fandila si. Večer jsme se opět vydali do Vieste na poslední nákupy, protože druhý den už nás čekal odjezd.

Sobota byla v duchu cestovní horečky. Balení, uklízení, loučení… První autobus vyjel na cesty v 10 hodin a dorazil do Prahy bez problémů. Druhý autobus tak jednoduchou cestu neměl. Po různých komplikacích a překážkách jsme dorazili do Prahy po více jak 30 hodinách a byli jsme šťastní, že je ta odysea za námi.

Každopádně se celý zájezd povedl a užili jsme si sluníčka, společných aktivit a poznali jsme, jak funguje zdravotnictví v Itálii.

 

Mgr. Pavla Dvořáková

 

 

 

více fotografií

 

zpět


 

Novinky

Termíny ZNT, opravných a rozdílových zkoušek

V záložce Aktuality naleznete termíny zkoušek za školní rok 2018 - 19.

Termíny ZNZ a OZ - přesun na srpen

Vzhledem k tomu, že od soboty budou ve škole probíhat bourací práce a bude zde zvýšený hluk a prašnost, přesouvají se všechny ZNT, opravné a rozdílové zkoušky na poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019. Termíny budou vyvěšeny na stránkách školy a v recepci příští týden.

Podzimní maturity

Podepsání protokolu a výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na podzim 2019 je povinné a možné již od 26.6.2019 do 4.7.2019.

Volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady na zástupce za plnoleté žáky a zástupce  neplnoletých žáků. Návrhy na kandidáty posílejte na mailovou adresu Mgr. Šiklové do konce července.

3. kolo přijímacího řízení - sociální činnost

Dne 20. 6. 2019 vyhlásila ředitelka školy  3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 pro obor sociální činnost. Více informací Přijímací řízení - Obecné informace.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz