Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Exkurze v Domově spokojeného stáří

1.10.2014

Po dohodě s vedením Centra sociální a ošetřovatelské pomoci na Praze 10 byli přijati žáci 3.A oboru Zdravotnický asistent k prohlídce objektu Vršovického zámečku. Provázel nás Bc. Václav Štefl, vedoucí oddělení zdravotní péče.

 

Vršovický zámeček, zvaný Rangherka, prošel rozsáhlou rekonstrukcí na přelomu 18. a 19. století do novorenesančního stylu. Další gigantická, dlouhá a nákladná rekonstrukce, včetně přístavby, probíhala v uplynulých 5 letech, až byl zámeček znovu otevřen v dubnu 2014. Staletí předtím se tu na stráních pěstovalo víno a stála tu viniční usedlost nazývaná Špendlikářka. Jak šla léta, byly založeny morušové sady a následně chov borce morušového. Zámeček tedy fungoval jako fabrika na výrobu hedvábí známého italského podnikatele.

Od letošního jara tu byl otevřen Domov spokojeného stáří se 75 lůžky. Budova patří Úřadu m. č. Prahy l0, který tu zajišťuje chod obřadní síně pro uzavírání svateb a vítání nových občánků.              

Po dohodě s vedením Centra sociální a ošetřovatelské pomoci v Sámově 7, na Praze 10 byli přijati žáci 3.A oboru Zdravotnický asistent k prohlídce objektu 25. 9. 2014. Provázel nás Bc. Václav Štefl, vedoucí oddělení zdravotní péče (absolvent SZŠ), který nám s velkým entusiazmem ukázal zajímavý interiér – prostory k rehabilitaci, ergoterapii, společenskou místnost a další nezbytné zázemí pro kvalitní fungování sociálních služeb. Vše je nové a stále se vylepšující pro praktické potřeby personálu i seniory. Ošetřovatelský kolektiv má dispozici mnoho moderních pomůcek, které při správném používání ulehčují práci a zároveň jsou důstojné a pohodlné pro starší populaci. Klienti tu jsou věkově nejčastěji mezi 75 až 90 lety. Zájem je, aby do DS Vršovického zámečku byli přijímáni klienti, kteří se bez nepřetržité péče ošetřujících neobejdou. Primární péče, pokud to jde, by měla být zajišťována za pomoci Domácí péče, a tudíž by měla probíhat co nejdéle v domácím prostředí. Jestliže to zdravotní stav již nedovoluje, senior  je umístěn do Domova. Cílem všech odborných profesí je, aby se klient ve Vršovickém zámečku cítil jako doma.

Celé druhé patro s kapacitou 46 lůžek je vyčleněno na tolik potřebnou péči o osoby s Alzheimerovou chorobou a demencí, kde je zvláštní režim v poskytování péče proškoleným personálem, přizpůsobený potřebám klienta.

Poskytují se tu i komplexní celoroční odlehčovací pobytové služby, zde jsou senioři, kteří jsou tu na krátkou dobu (tzv. odlehčovací pobyty). Tyto pobyty mají za cíl mimo jiné, umožnit pečujícím osobám v domácím prostředí nezbytný odpočinek. Vršovický zámeček pro tyto služby disponuje 6 lůžky. Pro tyto pobyty  jsou vyčleněny pokoje v podkroví, kde jsou zachovány původní trámy, které dodávají interiéru příjemnou atmosféru. Vzhledem k tomu, že budova je památkově chráněná, potýkali se projektanti s problémem vytvořit domov pro seniory a současně zachovat původní vzhled budovy. Hodně se podařilo, ale ne vše, stálé zlepšování prostředí je ještě v horizontu několika měsíců.

Zdaleka ne každému vyhovuje hektické prostředí nemocnic. Ve Vršovickém zámečku je to práce přesná, ale v klidnější atmosféře, s vlídností a úsměvem. Někteří naši žáci by tu i rádi zůstali pracovat. Jsou tu pracovní pozice pro zdravotnické asistenty, zdravotní sestry i ošetřovatele.

 

Mgr. Eva Vaňurová

 

Dům spokojeného stáří

 

další fotografie

 

zpět

 

Novinky

Protokol o výsledcích společné části MZ

Protokol o výsledcích společné části maturitní zkoušky je připraven pro všechny žáky, kteří maturovali na jaře 2019 k vyzvednutí (kdo se nepřihlásil na VPŽ  - vyzvednutí povinné, kdo se přihlásil – vyzvednutí nepovinné).

Podzimní maturity

Přihlášky k podzimním maturitám lze podat již od 12.6.2019, poslední termín je 25.6.2019.

Švýcarsko

Ve dnech 30.9. - 5.10.2019 pořádá naše škola odbornou exkurzi. Více v aktualitách.

Zrušení večerního studia pro rok 2019/2020

V následujícím školním roce 2019/2020 nebude otevřen 1.ročník večerního studia viz. Přijímací řízení

2.kolo příjímacího řízení

Dne 30. 5. 2019 vyhlásila ředitelka školy  2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020. Více informací  - Přijímací řízení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz