Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Slavnostní imatrikulace učebních oborů

3. 10. 2014

V Obecním domě, Smetanově síni, se konala imatrikulace žáků učňovských oborů


Slavnostní imatrikulace žáků 1. ročníků učebních oborů pražských středních odborných škol a odborných učilišť se uskutečnila 1. 10. 2014 ve Smetanově síni Obecního domu. Naše početně silná třída oboru Ošetřovatel/ka, třídního pedagoga Mgr. Patrika Burdy, si za své vystupování a pěkné oblečení vyslechla slova chvály. Ocenění se týkalo i vedení školy a jejího předního postavení v kontextu pražských škol. Během imatrikulace celý sál povstal, byla přečtena také přísaha věrnosti svému oboru.

Na imatrikulaci byla přítomna členka Rady školy, starostka Prahy 6 a zastupitelka MHMP Ing. Marie Kousalíková, která se s imatrikulanty ráda vyfotografovala. Právě ona přišla před několika lety s cíleným projektem "Řemeslo žije" a odstartovala období, v němž je učňovskému školství věnována velká pozornost. Ono totiž to okřídlené "Řemeslo má zlaté dno“ platí dnes dvojnásob. Zazněl i názor, že dobré řemeslo je více ceněno než špatná maturita. Zvládnout řemeslo je svým způsobem umění, kreativní činnost, potřebná celé společnosti.

Požadavky na počet ošetřovatelů ve zdravotních a sociálních zařízeních Prahy budou stále narůstat se zvyšujícím se věkem Pražanů. Ošetřovatelství je poslání, jde o životy a zdraví jednotlivců, každého z nás.

 

Mgr. Eva Vaňurová

 

 

další fotografie

 

zpět

 

 

Novinky

Termíny ZNT, opravných a rozdílových zkoušek

V záložce Aktuality naleznete termíny zkoušek za školní rok 2018 - 19.

Termíny ZNZ a OZ - přesun na srpen

Vzhledem k tomu, že od soboty budou ve škole probíhat bourací práce a bude zde zvýšený hluk a prašnost, přesouvají se všechny ZNT, opravné a rozdílové zkoušky na poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019. Termíny budou vyvěšeny na stránkách školy a v recepci příští týden.

Podzimní maturity

Podepsání protokolu a výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na podzim 2019 je povinné a možné již od 26.6.2019 do 4.7.2019.

Volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady na zástupce za plnoleté žáky a zástupce  neplnoletých žáků. Návrhy na kandidáty posílejte na mailovou adresu Mgr. Šiklové do konce července.

3. kolo přijímacího řízení - sociální činnost

Dne 20. 6. 2019 vyhlásila ředitelka školy  3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 pro obor sociální činnost. Více informací Přijímací řízení - Obecné informace.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz