Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Slavnostní imatrikulace učebních oborů

3. 10. 2014

V Obecním domě, Smetanově síni, se konala imatrikulace žáků učňovských oborů


Slavnostní imatrikulace žáků 1. ročníků učebních oborů pražských středních odborných škol a odborných učilišť se uskutečnila 1. 10. 2014 ve Smetanově síni Obecního domu. Naše početně silná třída oboru Ošetřovatel/ka, třídního pedagoga Mgr. Patrika Burdy, si za své vystupování a pěkné oblečení vyslechla slova chvály. Ocenění se týkalo i vedení školy a jejího předního postavení v kontextu pražských škol. Během imatrikulace celý sál povstal, byla přečtena také přísaha věrnosti svému oboru.

Na imatrikulaci byla přítomna členka Rady školy, starostka Prahy 6 a zastupitelka MHMP Ing. Marie Kousalíková, která se s imatrikulanty ráda vyfotografovala. Právě ona přišla před několika lety s cíleným projektem "Řemeslo žije" a odstartovala období, v němž je učňovskému školství věnována velká pozornost. Ono totiž to okřídlené "Řemeslo má zlaté dno“ platí dnes dvojnásob. Zazněl i názor, že dobré řemeslo je více ceněno než špatná maturita. Zvládnout řemeslo je svým způsobem umění, kreativní činnost, potřebná celé společnosti.

Požadavky na počet ošetřovatelů ve zdravotních a sociálních zařízeních Prahy budou stále narůstat se zvyšujícím se věkem Pražanů. Ošetřovatelství je poslání, jde o životy a zdraví jednotlivců, každého z nás.

 

Mgr. Eva Vaňurová

 

 

další fotografie

 

zpět

 

 

Novinky

Výpadek služeb o víkendu

Počínaje 14:00 v pátek 29.3. budou probíhat úpravy připojení školy do internetu. Z tohoto důvodu budou průběžně nedostupné všechny služby školy = Bakaláři, Objednávání obědů, Přístup do e-mailu. Vše by mělo být vyřešeno během víkendu. Děkujeme za pochopení.

Podání přihlášek ke studiu

Studijní oddělení přijímá přihlášky ke studiu do 1. ročníků všech studijních oborů denně do čtvrtka 28. února 2019 do 16 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly rozeslány. Pokud k Vám nedorazily, ozvěte se na adresu siklova@szs-ruska.cz.

Sdělení zákonným zástupcům

Počínaje školním rokem 2018/2019 dochází ke změně v organizaci předávání informací o žácích prostřednictvím třídních schůzek. Další informace naleznete v záložce Aktuality.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz