Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Exkurze do pivovaru Plzeňský Prazdroj

5.11.2014

Vysoká škola chemicko-technologická pořádá v rámci projektu Step by step řadu exkurzí. Tyto exkurze a doprava jsou pro studenty hrazeny z daného projektu. Dne 23. října 2014 studenti 3. a 4. ročníků Lycea, za doprovodu Ing. L. Liškové a Ing. H. Svobodové, navštívili světoznámý pivovar v Plzni.

 

Měli jsme možnost seznámit se nejen s historií a tajemstvím výroby světoznámého ležáku, který patří mezi české legendy. Pilsner Urguell, pivo, které inspirovalo více jak dvě třetiny všech světových piv s označením pils, pilsner nebo pilsener.

Následovala prohlídka autentických míst pivovaru, kde se pivo vaří již od roku 1842. Plzeňské historické podzemí bylo budováno již od 14. století a patří k nejrozsáhlejším v České republice. Prošli jsme labyrint chodeb, sklepů a studní. Navštívili jsme jak historickou, tak i současnou varnu, dále velice moderní stáčírnu s kapacitou 120 000 lahví za hodinu. Neodmyslitelnou prohlídkou jsou historické pivovarské sklepy, kde se nacházejí sudy s nefiltrovaným a nepasterizovaným pivem.

Studenti navštívili unikátní expozici surovin, měli možnost zhlédnout poutavý film o celkové výrobě piva v panoramatickém kině a prohlédnou si síň slávy. Do těchto prostor se studenti dostali největším osobním výtahem v Evropě.

Program exkurze byl velmi poučný a zajímavý. Studenti byli poutavou formou seznámeni s chemickými procesy, které výrobu piva provází. Tyto znalosti mohou studenti využít ve svém vzdělávání.

 

Ing. Hana Svobodová

 

 

další fotografie

 

zpět

 

 

 

Novinky

Protokol o výsledcích společné části MZ

Protokol o výsledcích společné části maturitní zkoušky je připraven pro všechny žáky, kteří maturovali na jaře 2019 k vyzvednutí (kdo se nepřihlásil na VPŽ  - vyzvednutí povinné, kdo se přihlásil – vyzvednutí nepovinné).

Podzimní maturity

Přihlášky k podzimním maturitám lze podat již od 12.6.2019, poslední termín je 25.6.2019.

Švýcarsko

Ve dnech 30.9. - 5.10.2019 pořádá naše škola odbornou exkurzi. Více v aktualitách.

Zrušení večerního studia pro rok 2019/2020

V následujícím školním roce 2019/2020 nebude otevřen 1.ročník večerního studia viz. Přijímací řízení

2.kolo příjímacího řízení

Dne 30. 5. 2019 vyhlásila ředitelka školy  2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020. Více informací  - Přijímací řízení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz