Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Od Černého moře z města Giresun

19.1.2015

Země plná historie, přírodních krás a odlišností. Pojďme překročit hranice v oblasti vzdělávání pro Emergency. Z tureckého města Giresun, ležícího u Černého moře, nás navštívili žáci zdravotnické školy studující obor Asistent záchranáře.


Přednáška zaměřená na druhy první pomoci v České republice a tzv. triage - postup záchrany při hromadných neštěstích - byla v podání naší absolventky a nyní členky Záchranného sboru hl. m. Prahy pro ně největším překvapením.

Rozpracovanost našeho Integrovaného záchranného systému nás řadí k nejvyspělejším zemím EU. Záchranné složky hasičů, policie a záchranářů mají své přesné místo a jasná stanoviště při zásahu. Záchranář nesmí ohrozit svůj život, neboli, je třeba ho chránit, aby "zůstal vůbec někdo, kdo se o postižené postará." Vyjmenované profese se účastní na plánovaných cvičeních, zaměřených na nácvik zvládnutí různých událostí a katastrof. Cvičí se za podmínek, pokud možno simulujících reálně možnou katastrofu, včetně reálné imitace možných zranění. Z poslední doby jmenujme simulaci hromadného neštěstí v tunelu Blanka a v prostorách Metra.

Svůj obdiv vyjádřili stážisté nad fungováním městské hromadné dopravy v Praze. Ve škole je zaujala názorná výchova psychologie, hodiny sebeobrany a nácvik amerických westernových tanců v rámci tělesné výchovy. Uznale se vyjádřili o čistotě školy a vlastní skříňce pro každého žáka včetně přezouvání se. Ve Fakultní nemocnici Motol obdivovali dětskou emergenci, dostatek zdravotnických týmů a bezvadnou hygienu.

 

Mgr. Eva Vaňurová

foto 

zpět

 

Novinky

Podání přihlášek ke studiu

Studijní oddělení přijímá přihlášky ke studiu do 1. ročníků všech studijních oborů denně do čtvrtka 28. února 2019 do 16 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly rozeslány. Pokud k Vám nedorazily, ozvěte se na adresu siklova@szs-ruska.cz.

Sdělení zákonným zástupcům

Počínaje školním rokem 2018/2019 dochází ke změně v organizaci předávání informací o žácích prostřednictvím třídních schůzek. Další informace naleznete v záložce Aktuality.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz