Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Matematický klokan 2015

25.3.2015

Březen je v Česku nejen měsícem knihy, ale pro žáky ZŠ a studenty SŠ i matematické soutěže Klokan. V ní zápolí v řešení matematických a logických úloh vždy žáci dvou ročníků ve společné kategorii.

 

Počátky této soutěže jsou spojeny se jménem australského matematika Petera O’Hallorana. Jeho záměrem nebylo vytvořit novou soutěž pro nejlepší, nejtalentovanější matematiky (v České republice je takovou soutěží například Matematická olympiáda), ale získávat pro matematiku "normální" žáky.

V roce 1991 zorganizovala skupina francouzských matematiků, inspirovaná australským příkladem, soutěž, pro niž užila sympatický symbol - klokana.

Z Francie se Matematický klokan dále úspěšně rozšířil do řady evropských zemí. Oblibu soutěže dokumentují počty soutěžících - v roce 2002 se do soutěže zapojilo dva a čtvrt miliónu řešitelů z 30 zemí Evropy a Ameriky.

Soutěžní úlohy jsou zástupci účastnických států pečlivě a společně vybírány, takže ve všech zemích se zadávají tytéž příklady, a to v jediný den.

Letos se na naší škole soutěže zúčastnili zájemci z 1. a 2. ročníků v kategorii Junior. Mohli tak porovnat vlastní schopnosti se stejně starými kamarády ve třídě, škole, ale i v širším okresním, regionálním či celostátním měřítku.

 

Tři nejlepší řešitelé:

NAVRÁTILOVÁ Eliška (1. LA)

NENUTIL Zbyněk (1. A)

NOVOTNÝ Michal (1. LB)

 

Zde sice uvedeme jen tři nejlepší řešitele, je však třeba poděkovat a poblahopřát všem, kteří se náročných úloh nezalekli a poctivě se snažili využít nabídnutý čas k co nejlepším výsledkům. Vždyť myslet a logicky uvažovat se do života náramně hodí, nemyslíte?

Mgr. K. Starzinská

 

Matematický klokan na SZŠ Ruská

 

Další fotografie

 

zpět

 

Novinky

Protokol o výsledcích společné části MZ

Protokol o výsledcích společné části maturitní zkoušky je připraven pro všechny žáky, kteří maturovali na jaře 2019 k vyzvednutí (kdo se nepřihlásil na VPŽ  - vyzvednutí povinné, kdo se přihlásil – vyzvednutí nepovinné).

Podzimní maturity

Přihlášky k podzimním maturitám lze podat již od 12.6.2019, poslední termín je 25.6.2019.

Švýcarsko

Ve dnech 30.9. - 5.10.2019 pořádá naše škola odbornou exkurzi. Více v aktualitách.

Zrušení večerního studia pro rok 2019/2020

V následujícím školním roce 2019/2020 nebude otevřen 1.ročník večerního studia viz. Přijímací řízení

2.kolo příjímacího řízení

Dne 30. 5. 2019 vyhlásila ředitelka školy  2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020. Více informací  - Přijímací řízení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz