Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Návštěva Letecké služby Policie České republiky

22.4.2015

Dne 20. 4. 2015 se studenti druhých a třetích ročníků SZŠ oboru Bezpečnostně - právní činnost vydali do Hlavní letecké základy Praha – Ruzyně, kde sídlí Letecká služba Policie České republiky. Letecká služba je provozovatelem vrtulníkové techniky se speciálním policejním, zásahovým, záchranným a sanitním vybavením.


Na úvod nás pracovníci Letecké služby velmi mile přivítali a pustili nám prezentaci, ve které bylo snad vše, co se jejich výkonu práce týče, a co bychom jako studenti zmíněného oboru měli do budoucna znát.

Po skončení prezentace jsme měli možnost klást dotazy. Jelikož všichni víme, že vrtulníky nejsou levná záležitost, tak nás především zajímaly zdroje, odkud finance na provozování Letecké služby pocházejí. Dozvěděli jsme se zajímavé informace i ohledně vybavení a síly vrtulníků. Když jsme na naše otázky dostali odpovědi, tak nás čekal další program. Tentokrát jsme se vydali do hangáru, kde jsme si prohlédli vrtulníky, které již byly připravené na okamžitý nečekaný zásah. Myslím, že nejvíce nás zaujal vrtulník, který stál venku před hangárem. Byl to vrtulník se sanitním vybavením pro rychlou zdravotní pomoc.

Jako poslední zpestření této exkurze byla možnost si do vrtulníků vlézt a podívat se na veškeré vybavení, které se nachází uvnitř. A tak není divu, že nikdo nelenil a každý si zkusil být na chvilku „pilotem“.

Byl čas odchodu, tak jsme se rozloučili s pracovníky, kteří nás prováděli touto zajímavou a velice přínosnou exkurzí a odebrali jsme se do svých domovů, nebo do školy.

Jménem všech studentů, kteří se zúčastnili této exkurze, bych ráda poděkovala nejen těm, kteří nás touto exkurzí prováděli, ale i kantorovi, který toto krásné dopoledne strávil v Hlavní letecké základně s námi, a sice panu učiteli JUDr. Zdeňku Budinovi.

 

E. Kalová, 2.BPČ

 

 

Další fotografie

 

zpět

 

Novinky

Termíny ZNT, opravných a rozdílových zkoušek

V záložce Aktuality naleznete termíny zkoušek za školní rok 2018 - 19.

Termíny ZNZ a OZ - přesun na srpen

Vzhledem k tomu, že od soboty budou ve škole probíhat bourací práce a bude zde zvýšený hluk a prašnost, přesouvají se všechny ZNT, opravné a rozdílové zkoušky na poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019. Termíny budou vyvěšeny na stránkách školy a v recepci příští týden.

Podzimní maturity

Podepsání protokolu a výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na podzim 2019 je povinné a možné již od 26.6.2019 do 4.7.2019.

Volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady na zástupce za plnoleté žáky a zástupce  neplnoletých žáků. Návrhy na kandidáty posílejte na mailovou adresu Mgr. Šiklové do konce července.

3. kolo přijímacího řízení - sociální činnost

Dne 20. 6. 2019 vyhlásila ředitelka školy  3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 pro obor sociální činnost. Více informací Přijímací řízení - Obecné informace.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz