Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Návštěva z partnerské školy z Dortmundu

Přes 50 studentů s pedagogy ve dvou skupinách ze zdravotnické školy z německého  Dortmundu opětně navštívilo naší školu. Německé straně šlo o pokračování zápasu ve volejbale, kdy při minulé návštěvě byli poraženi. Tentokrát byl soubor vyrovnaný a hlavně, všichni byli spokojeni.

Z bohatého programu jsme pro ně připravili exkurze, jako byly v moderní budově domova seniorů U Vršovického nádraží na Praze 10, kde nešetřili chválou. Co do vybavení komfortním interiérem a možností aktivit pro seniory. Porodnici U Apolináře, 150 let starou, obdivovali co do originality vzhledu stavby. Přiznali však, že novorozenecká oddělení jim připadala poněkud strohá k tak radostným událostem. Druhá skupina, po krátké procházce školou, vyslechla a shlédla prezentaci vrchní sestry Kliniky plastické chirurgie Mgr. Mertové. Široká škála úkonů, které klinika realizuje je ohromující. Od rozštěpů rtů, přes reinstalaci končetin, likvidaci nádorů apod. Její rozsáhlá paleta náročných zásahů  ji řadí na evropskou špici. Podle německých studentů je ji srovnatelná nemocnice v Bochumi. Ne všechny části prezentace byly pro posluchače snesitelné, odvraceli raději tvář od plátna a 2 studentkám byla poskytnuta první pomoc. A to, jak bylo řečeno lektorkou, neukázala ty nejhorší snímky. Další zastávka byla ve FN v Motole, kde zhlédli  studenti krátký film o nemocnici, zavítali na novou emergenci pro dospělé, novorozenecké oddělení, kardiologii a resuscitaci dospělých a nakonec byli seznámeni s transportním systémem zvaným Želva, který je významným vkladem pro fungování provozu nemocnice.

Jsme velice potěšeni tím, že v mnoha ohledech jsme ve zdravotních a sociálních službách srovnatelní s tahounem EU, Spolkovou republikou Německo.

Němečtí studenti se vždy rozjedou do Terezína, aby i ta nejmladší generace Němců se seznámila s hrůzami nacizmu.

A co ještě stojí za zmínku, němečtí studenti s učiteli respektují soukromí pacientů a nikdy nevstoupí do privátní zóny nemocného nebo rodičky, ani když je jim vstup povolen.

 

Mgr. Eva Vaňurová

Fotogalerie zde

 

zpět

 

Novinky

Protokol o výsledcích společné části MZ

Protokol o výsledcích společné části maturitní zkoušky je připraven pro všechny žáky, kteří maturovali na jaře 2019 k vyzvednutí (kdo se nepřihlásil na VPŽ  - vyzvednutí povinné, kdo se přihlásil – vyzvednutí nepovinné).

Podzimní maturity

Přihlášky k podzimním maturitám lze podat již od 12.6.2019, poslední termín je 25.6.2019.

Švýcarsko

Ve dnech 30.9. - 5.10.2019 pořádá naše škola odbornou exkurzi. Více v aktualitách.

Zrušení večerního studia pro rok 2019/2020

V následujícím školním roce 2019/2020 nebude otevřen 1.ročník večerního studia viz. Přijímací řízení

2.kolo příjímacího řízení

Dne 30. 5. 2019 vyhlásila ředitelka školy  2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020. Více informací  - Přijímací řízení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz