Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Studenty ze Salzburgu přivítala Praha v plném květu

V polovině května 2015  navštívila naši školu skupina studentů oboru zdravotní sestra ze zdravotnické školy v Salzburgu.  Z pražského zdravotnictví jsme se snažili ukázat jim to nejlepší a vybrali proto Fakultní nemocnici Motol, kam chodí naši žáci na pravidelnou praxi.

Přijetí na kardiologii dospělých vrchní sestrou kliniky bylo vřelé, se snahou ukázat nám to nejpodstatnější.  Díky tomu jsme mohli nahlédnout do předoperační přípravny, odkud jsme sledovali  lékaře a sestry v operačním sále. Právě probíhala katetrizace z třísla přímo k srdci bez narkózy. Bylo třeba, aby pacient s lékaři komunikoval. Cestu katetru jsme pozorovali  na rentgenu napojeném na obrazovku. Pro celou skupinu budoucích zdravotních sester to byl silný zážitek. Tento zákrok viděli naši hosté, až na jednu studentku, poprvé. V Motole provádějí tyto zákroky precizně a s úspěchem. Naše kardiologie je na světové úrovni, včetně transplantací srdce nebo srdečních chlopní.

Odtud vedla naše prohlídka na jednotku intenzivní péče, kam přicházejí pacienti po větších zákrocích. Někteří dýchají sami, jiní jsou napojeni na kyslík.

Vzorová úroveň je rovněž na dětské kardiologii, kde se provádějí plánované zákroky vrozených srdečních vad, ale i operace novorozenců, několik hodin po narození.

Dětský  urgentní příjem, kde nás také přijali, je estetický, ale hlavně vybavený přístroji, které pomáhají lékařům okamžitě stanovit stav pacienta.

Přímo v nemocnici se poznali naši hosté s praktikanty naší školy oboru Ošetřovatel/ka, druhým ročníkem třídní Mgr. G. Anisové.

S novými dojmy jsme odjížděli z nové stanice metra A Motol na Želivského a pak hned do školy v Ruské. Naše škola se líbí každému a právem, je krásná a praktická v jednom. V některých třídách se ještě učilo a tak se obě strany okukovali a  byly si  sympatické.

Poměrně unaveni, ale pozitivně naladěni odcházeli naši hosté poznávat půvaby Prahy.

V září nás čeká odborný výjezd do Rakouska s ubytováním v Salzburgu a návštěvou jejich školy, která vzdělává 400 posluchačů.  Naši přihlášení studenti se těší, vždyť také uvidí mnoho nového a zajímavého. Poznají nádherné, slavné a zelené město, které proslavil W. A. Mozart, ten ostatně krátký čas pobýval i v Praze.

Mgr. Eva Vaňurová

foto 

zpět

 

Novinky

Termíny ZNT, opravných a rozdílových zkoušek

V záložce Aktuality naleznete termíny zkoušek za školní rok 2018 - 19.

Termíny ZNZ a OZ - přesun na srpen

Vzhledem k tomu, že od soboty budou ve škole probíhat bourací práce a bude zde zvýšený hluk a prašnost, přesouvají se všechny ZNT, opravné a rozdílové zkoušky na poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019. Termíny budou vyvěšeny na stránkách školy a v recepci příští týden.

Podzimní maturity

Podepsání protokolu a výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na podzim 2019 je povinné a možné již od 26.6.2019 do 4.7.2019.

Volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady na zástupce za plnoleté žáky a zástupce  neplnoletých žáků. Návrhy na kandidáty posílejte na mailovou adresu Mgr. Šiklové do konce července.

3. kolo přijímacího řízení - sociální činnost

Dne 20. 6. 2019 vyhlásila ředitelka školy  3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 pro obor sociální činnost. Více informací Přijímací řízení - Obecné informace.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz