Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Studenty ze Salzburgu přivítala Praha v plném květu

V polovině května 2015  navštívila naši školu skupina studentů oboru zdravotní sestra ze zdravotnické školy v Salzburgu.  Z pražského zdravotnictví jsme se snažili ukázat jim to nejlepší a vybrali proto Fakultní nemocnici Motol, kam chodí naši žáci na pravidelnou praxi.

Přijetí na kardiologii dospělých vrchní sestrou kliniky bylo vřelé, se snahou ukázat nám to nejpodstatnější.  Díky tomu jsme mohli nahlédnout do předoperační přípravny, odkud jsme sledovali  lékaře a sestry v operačním sále. Právě probíhala katetrizace z třísla přímo k srdci bez narkózy. Bylo třeba, aby pacient s lékaři komunikoval. Cestu katetru jsme pozorovali  na rentgenu napojeném na obrazovku. Pro celou skupinu budoucích zdravotních sester to byl silný zážitek. Tento zákrok viděli naši hosté, až na jednu studentku, poprvé. V Motole provádějí tyto zákroky precizně a s úspěchem. Naše kardiologie je na světové úrovni, včetně transplantací srdce nebo srdečních chlopní.

Odtud vedla naše prohlídka na jednotku intenzivní péče, kam přicházejí pacienti po větších zákrocích. Někteří dýchají sami, jiní jsou napojeni na kyslík.

Vzorová úroveň je rovněž na dětské kardiologii, kde se provádějí plánované zákroky vrozených srdečních vad, ale i operace novorozenců, několik hodin po narození.

Dětský  urgentní příjem, kde nás také přijali, je estetický, ale hlavně vybavený přístroji, které pomáhají lékařům okamžitě stanovit stav pacienta.

Přímo v nemocnici se poznali naši hosté s praktikanty naší školy oboru Ošetřovatel/ka, druhým ročníkem třídní Mgr. G. Anisové.

S novými dojmy jsme odjížděli z nové stanice metra A Motol na Želivského a pak hned do školy v Ruské. Naše škola se líbí každému a právem, je krásná a praktická v jednom. V některých třídách se ještě učilo a tak se obě strany okukovali a  byly si  sympatické.

Poměrně unaveni, ale pozitivně naladěni odcházeli naši hosté poznávat půvaby Prahy.

V září nás čeká odborný výjezd do Rakouska s ubytováním v Salzburgu a návštěvou jejich školy, která vzdělává 400 posluchačů.  Naši přihlášení studenti se těší, vždyť také uvidí mnoho nového a zajímavého. Poznají nádherné, slavné a zelené město, které proslavil W. A. Mozart, ten ostatně krátký čas pobýval i v Praze.

Mgr. Eva Vaňurová

foto 

zpět

 

Novinky

Podání přihlášek ke studiu

Studijní oddělení přijímá přihlášky ke studiu do 1. ročníků všech studijních oborů denně do čtvrtka 28. února 2019 do 16 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly rozeslány. Pokud k Vám nedorazily, ozvěte se na adresu siklova@szs-ruska.cz.

Sdělení zákonným zástupcům

Počínaje školním rokem 2018/2019 dochází ke změně v organizaci předávání informací o žácích prostřednictvím třídních schůzek. Další informace naleznete v záložce Aktuality.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz