Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Zdravotníci z jihovýchodního Turecka

V prosinci jsme na naší škole přivítali 16 člennou skupinu zdravotníků z tureckého města Batman. Nachází se v jihovýchodním Turecku, na stejnojmenné řece, přítoku Tigridu. Díky zpracování ropy a železnici se město rozrostlo a je dvacáté největší v Turecku.
Skupinu tvořili lékaři, učitelé zdravotnických škol, včetně zástupců ředitelů, profesor medicíny a zástupce školství města. Program jsme se snažili vypracovat tak, aby získali představu o Praze z pohledu zdravotního, sociálního i z hlediska obyvatele Prahy. Potěšilo nás, že s nadšením hodnotili naši disciplínu, krásu Prahy a bezchybnou městskou hromadnou dopravu.

Nadšeni byli z Nemocnice U Apolináře. Novogotická stavba, navazující na starší z 18. století, jim učarovala, včetně její pragmatičnosti a architektonické funkčnosti stavitele. V současnosti je rozdělena na  gynekologickou a porodnickou část. Vrchní sestra jim přiblížila vzdálenou minulost a samozřejmě úspěchy kliniky dnes.            
Důležitým místem návštěvy byl i Evropský dům v Jungmannově ulici na Praze 1. Hosté zde získali maximum informací o Evropské unii, při neformálním hlasování o vstupu do EU jich  hlasovalo více pro vstup než proti. Otevřeně se tu hovořilo o složité situaci s imigranty.
Myšlenka Klokánků, Fondu ohrožených dětí, je překvapila. Navštívený Klokánek ve Štěrboholích na ně udělal hluboký dojem. Takové zařízení v Turecku neexistuje. Děti různého věku a jejich tety, které se střídají po týdnu, tu žijí v bytech a tvoří rodinu. Nabízí se tak model funkčního soužití s vrstevníky a jejich opatrovateli.
Další zajímavosti přinesla exkurze na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK, zvláště pak měření na přístrojích, které určovaly např. množství vnitřního tuku a soulad mezi skutečným věkem biologickým a fyziologickým.

V Domově seniorů Sue Ryder v Michli  jim jeho  ředitel vysvětlil, jak funguje naše domácí péče, jak vypadá státní sociální politika a jak se uvažuje v soukromých sociálních zařízeních.

Během pobytu zajeli návštěvníci i do Vídně a po návratu se vyjádřili, že Praha je jejich srdci bližší a sympatičtější. Jestli to byla jenom slušnost, kdo ví.

 

Mgr. Eva Vaňurová

foto

zpět

 

Novinky

Protokol o výsledcích společné části MZ

Protokol o výsledcích společné části maturitní zkoušky je připraven pro všechny žáky, kteří maturovali na jaře 2019 k vyzvednutí (kdo se nepřihlásil na VPŽ  - vyzvednutí povinné, kdo se přihlásil – vyzvednutí nepovinné).

Podzimní maturity

Přihlášky k podzimním maturitám lze podat již od 12.6.2019, poslední termín je 25.6.2019.

Švýcarsko

Ve dnech 30.9. - 5.10.2019 pořádá naše škola odbornou exkurzi. Více v aktualitách.

Zrušení večerního studia pro rok 2019/2020

V následujícím školním roce 2019/2020 nebude otevřen 1.ročník večerního studia viz. Přijímací řízení

2.kolo příjímacího řízení

Dne 30. 5. 2019 vyhlásila ředitelka školy  2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020. Více informací  - Přijímací řízení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz