Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Budou končit obor Ošetřovatel/ka, co jim dala škola?

Na praxi chodí v tomto období 3. ročník tříletého oboru Ošetřovatel/ka do Fakultní nemocnice Motol, která je s 2 189 lůžky a více než 5 tisíci zaměstnanci největším zdravotnickým zařízením v České republice.
Odborný výcvik mají v řadě pražských nemocnic, ve druhém ročníku jde o časovou  dotaci 12 hodin týdně a ve třetím ročníku 16 hodin týdně. K tomu se ještě váže souvislá odborná praxe v červnu v délce jednoho měsíce.
Na otázku, kdo se těší do praxe a kdo má z budoucího povolání obavy, hovoří svižně jedna přes druhou
.

„Žádný strach nemám, protože si myslím, že jsem dobře připravena. Během studií jsem o hlavních prázdninách prošla praxí na Psychiatrické klinice v Bohnicích, LDN Oblouková, v Domově seniorů Elišky Purkyně na Praze 6 a v Dobříši", říká!.

„Já jistou obavu mám, ráda bych do nemocnice, ale cizí prostředí a neznámí spolupracovníci, to nebudou asi lehké začátky… Výhodou je, že se na  týmovou práci na škole připravujeme po celé 3 roky. Často chodíme na exkurze, zaměřené na ošetřovatelskou péči a to nám dává hodně."

"Bude mě tam chybět naše odborná vyučující a třídní Mgr. Gabriela Anisová, hrát sám za sebe je daleko těžší a hlavně ta odpovědnost..."

"Naučili jsme se hodně z teorie i praxe, dost na to, abychom úspěšně začaly, jsme vedeni k improvizaci, rozhodování ve stresových situacích, k zachování chladné hlavy a to jsou základy naší profese."

"A co bychom dodaly? Získaly jsme nové přátele, větší sebevědomí, máme přehled o nejnovějším vývoji v ošetřovatelství a to se nám bude hodit i v soukromém životě. Naučily jsme se komunikovat s různými typy lidí různého věkového složení, mentality, jiných kultur i lidmi s postižením.“

 

A kam půjdete po závěrečných zkouškách, víte to již konkrétně?

„Rovnou do praxe“, říká Karolina, "Já mám namířeno do Jedličkova ústavu.“

Na ošetřovatelskou jednotku do nemocnice se chystá Eva. „Ráda bych na kardiologii.“

Lucie s Michalou chtějí zkusit ve studiu pokračovat a doplnit si maturitu v oboru Zdravotnický asistent. "Další možností je zkusit to v zahraničí, to je třeba cesta ke snadnějším začátkům u nás doma", dodávají.

„Práce se seniory je mi blízká a tak nastoupím do léčebny dlouhodobě nemocných, " připojuje Veronika.

Liliana má ve zdravotnictví zaměstnanou celou rodinu "a tak není možné, abych šla někam jinam", přiznává.

Do zdravotnictví a sociálních služeb půjde většina z dvaceti žákyň této třídy a to je dobře, praxe na ně čeká!

 

Mgr. Eva Vaňurová

foto

zpět

 

Novinky

Termíny ZNT, opravných a rozdílových zkoušek

V záložce Aktuality naleznete termíny zkoušek za školní rok 2018 - 19.

Termíny ZNZ a OZ - přesun na srpen

Vzhledem k tomu, že od soboty budou ve škole probíhat bourací práce a bude zde zvýšený hluk a prašnost, přesouvají se všechny ZNT, opravné a rozdílové zkoušky na poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019. Termíny budou vyvěšeny na stránkách školy a v recepci příští týden.

Podzimní maturity

Podepsání protokolu a výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na podzim 2019 je povinné a možné již od 26.6.2019 do 4.7.2019.

Volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady na zástupce za plnoleté žáky a zástupce  neplnoletých žáků. Návrhy na kandidáty posílejte na mailovou adresu Mgr. Šiklové do konce července.

3. kolo přijímacího řízení - sociální činnost

Dne 20. 6. 2019 vyhlásila ředitelka školy  3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 pro obor sociální činnost. Více informací Přijímací řízení - Obecné informace.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz