Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Budou končit obor Ošetřovatel/ka, co jim dala škola?

Na praxi chodí v tomto období 3. ročník tříletého oboru Ošetřovatel/ka do Fakultní nemocnice Motol, která je s 2 189 lůžky a více než 5 tisíci zaměstnanci největším zdravotnickým zařízením v České republice.
Odborný výcvik mají v řadě pražských nemocnic, ve druhém ročníku jde o časovou  dotaci 12 hodin týdně a ve třetím ročníku 16 hodin týdně. K tomu se ještě váže souvislá odborná praxe v červnu v délce jednoho měsíce.
Na otázku, kdo se těší do praxe a kdo má z budoucího povolání obavy, hovoří svižně jedna přes druhou
.

„Žádný strach nemám, protože si myslím, že jsem dobře připravena. Během studií jsem o hlavních prázdninách prošla praxí na Psychiatrické klinice v Bohnicích, LDN Oblouková, v Domově seniorů Elišky Purkyně na Praze 6 a v Dobříši", říká!.

„Já jistou obavu mám, ráda bych do nemocnice, ale cizí prostředí a neznámí spolupracovníci, to nebudou asi lehké začátky… Výhodou je, že se na  týmovou práci na škole připravujeme po celé 3 roky. Často chodíme na exkurze, zaměřené na ošetřovatelskou péči a to nám dává hodně."

"Bude mě tam chybět naše odborná vyučující a třídní Mgr. Gabriela Anisová, hrát sám za sebe je daleko těžší a hlavně ta odpovědnost..."

"Naučili jsme se hodně z teorie i praxe, dost na to, abychom úspěšně začaly, jsme vedeni k improvizaci, rozhodování ve stresových situacích, k zachování chladné hlavy a to jsou základy naší profese."

"A co bychom dodaly? Získaly jsme nové přátele, větší sebevědomí, máme přehled o nejnovějším vývoji v ošetřovatelství a to se nám bude hodit i v soukromém životě. Naučily jsme se komunikovat s různými typy lidí různého věkového složení, mentality, jiných kultur i lidmi s postižením.“

 

A kam půjdete po závěrečných zkouškách, víte to již konkrétně?

„Rovnou do praxe“, říká Karolina, "Já mám namířeno do Jedličkova ústavu.“

Na ošetřovatelskou jednotku do nemocnice se chystá Eva. „Ráda bych na kardiologii.“

Lucie s Michalou chtějí zkusit ve studiu pokračovat a doplnit si maturitu v oboru Zdravotnický asistent. "Další možností je zkusit to v zahraničí, to je třeba cesta ke snadnějším začátkům u nás doma", dodávají.

„Práce se seniory je mi blízká a tak nastoupím do léčebny dlouhodobě nemocných, " připojuje Veronika.

Liliana má ve zdravotnictví zaměstnanou celou rodinu "a tak není možné, abych šla někam jinam", přiznává.

Do zdravotnictví a sociálních služeb půjde většina z dvaceti žákyň této třídy a to je dobře, praxe na ně čeká!

 

Mgr. Eva Vaňurová

foto

zpět

 

Novinky

Výpadek služeb o víkendu

Počínaje 14:00 v pátek 29.3. budou probíhat úpravy připojení školy do internetu. Z tohoto důvodu budou průběžně nedostupné všechny služby školy = Bakaláři, Objednávání obědů, Přístup do e-mailu. Vše by mělo být vyřešeno během víkendu. Děkujeme za pochopení.

Podání přihlášek ke studiu

Studijní oddělení přijímá přihlášky ke studiu do 1. ročníků všech studijních oborů denně do čtvrtka 28. února 2019 do 16 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly rozeslány. Pokud k Vám nedorazily, ozvěte se na adresu siklova@szs-ruska.cz.

Sdělení zákonným zástupcům

Počínaje školním rokem 2018/2019 dochází ke změně v organizaci předávání informací o žácích prostřednictvím třídních schůzek. Další informace naleznete v záložce Aktuality.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz