Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Stážisté z Turecka ve škole

Naše škola se v lednu tohoto roku stala hostitelskou organizací v rámci programu Erasmus+ pro dvě skupiny tureckých učitelů základních a středních škol, kterým zajišťovala odborný program.

Tématem jednoho z kurzů bylo Záškoláctví a absence, druhý kurz byl věnován Specifickým poruchám učení a chování a poruchám pozornosti.

Oba kurzy byly dvoutýdenní, v jejich průběhu byli turečtí učitelé informováni o tom, jak se naše škola věnuje studentům s různými poruchami a jak se snaží o zvýšení jejich retence.

V rámci co největšího zapojení studentů s rizikovým chováním i se specifickými poruchami do výchovně vzdělávacího procesu, jsme turecké učitele informovali o výhodách kooperativního učení ve výuce.

Některé metody kooperativního učení si vyzkoušeli „na vlastní kůži“. Při hodnocení celého kurzu uvedli, že získané vědomosti a dovednosti budou používat při své výuce. Tak jim přejeme, aby s nimi měli u svých studentů úspěch.

Jsme rádi, že můžeme tímto způsobem předávat poznatky, které jsme sami získali v zahraničí. V loňském roce se zúčastnily čtyři učitelky naší školy semináře, zaměřeného na kooperativní učení v islandském městečku Borgarnes, a to taky v rámci programu Erasmus+. 

 

RNDr. Dagmar Kenkušová + Mgr. Pavla Hřebíková

Foto z hodiny kooperativního učení zde.

 

zpět

 

Novinky

Podání přihlášek ke studiu

Studijní oddělení přijímá přihlášky ke studiu do 1. ročníků všech studijních oborů denně do čtvrtka 28. února 2019 do 16 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly rozeslány. Pokud k Vám nedorazily, ozvěte se na adresu siklova@szs-ruska.cz.

Sdělení zákonným zástupcům

Počínaje školním rokem 2018/2019 dochází ke změně v organizaci předávání informací o žácích prostřednictvím třídních schůzek. Další informace naleznete v záložce Aktuality.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz