Odborný zájezd do Berlína - Spandau

Již podruhé odjeli naši zástupci školy na odborný pobyt do zdravotnické školy (Krankenpflegeschule) a do Nemocnice v lese (Waldkrankenhaus) v Berlíně-Spandau Odborné poznávací cesty se zúčastnili žáci ze všech ročníků školy v celkovém počtu 12 osob.

A tady již je příspěvek Lucie Nové ze IV.B

Po návštěvě Německa v Berlíně-Spandau jsem si uvědomila, že cizí řeč je velmi důležitá, a že člověk se sice rukama dorozumi, ale budou na vás koukat jak na hloupého a omezeného člověka. Hlavní vizitka Německa je pevný řád, přesnost, spolehlivost a modernizace.

Po absolvování praxe v nemocnici Waldkrankenhaus na oddělení akutní geriatrie, jsem se setkala se vstřícností a otevřeností personálu. Sama jsem byla trošku vystrašená, co mě čeká a zda-li jim budu rozumět, ale sestřička mě přivítala s milým představením a hlavně s úsměvem. V ten moment mi bylo jasné, že této sestřičce jde i o něco víc, než jen o samotný ošetřovatelský výkon a že zná neverbální komunikaci se starými lidmi.

Líbila se mi vybavenost tohoto oddělení a hlavně přesný harmonogram práce a to, že každá má podle plánku svůj úsek pacientů a o ty se stará. Při péči o pacienty k tomu používá vozíček, kde má nachystány potřebné věci. Velmi mě překvapilo, jaké teploměry používají a že měří teplotu v uchu. Dále se mi líbilo, jak s pacienty jednají a jakou péči jim mohou nabídnout třeba při snídani. Pacient obdrží jídelní tác s přesným rozpisem jídla, dále se ho ptají, co si dá k pití.Lidé jsou zde podobní, jen si umějí vážit práce a nestydí se za to, jakou práci vykonávají.

Nebudu dělat rozdíly mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německa, každá země má něco, co může nabídnout, čím může ohromit a okouzlit turisty. Česká republika je můj domov a odborná návštěva Berlína byla krásným zážitkem ve 4. ročníku na Střední zdravotnické škole v Ruské. Vážím si toho, že naše škola pořádá tyto zájezdy a děkuji!

Podání přihlášek ke studiu

Studijní oddělení přijímá přihlášky ke studiu do 1. ročníků všech studijních oborů denně do čtvrtka 28. února 2019 do 16 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly rozeslány. Pokud k Vám nedorazily, ozvěte se na adresu siklova@szs-ruska.cz.