Odborný zájezd do Berlína - Spandau

Již podruhé odjeli naši zástupci školy na odborný pobyt do zdravotnické školy (Krankenpflegeschule) a do Nemocnice v lese (Waldkrankenhaus) v Berlíně-Spandau Odborné poznávací cesty se zúčastnili žáci ze všech ročníků školy v celkovém počtu 12 osob.

A tady již je příspěvek Lucie Nové ze IV.B

Po návštěvě Německa v Berlíně-Spandau jsem si uvědomila, že cizí řeč je velmi důležitá, a že člověk se sice rukama dorozumi, ale budou na vás koukat jak na hloupého a omezeného člověka. Hlavní vizitka Německa je pevný řád, přesnost, spolehlivost a modernizace.

Po absolvování praxe v nemocnici Waldkrankenhaus na oddělení akutní geriatrie, jsem se setkala se vstřícností a otevřeností personálu. Sama jsem byla trošku vystrašená, co mě čeká a zda-li jim budu rozumět, ale sestřička mě přivítala s milým představením a hlavně s úsměvem. V ten moment mi bylo jasné, že této sestřičce jde i o něco víc, než jen o samotný ošetřovatelský výkon a že zná neverbální komunikaci se starými lidmi.

Líbila se mi vybavenost tohoto oddělení a hlavně přesný harmonogram práce a to, že každá má podle plánku svůj úsek pacientů a o ty se stará. Při péči o pacienty k tomu používá vozíček, kde má nachystány potřebné věci. Velmi mě překvapilo, jaké teploměry používají a že měří teplotu v uchu. Dále se mi líbilo, jak s pacienty jednají a jakou péči jim mohou nabídnout třeba při snídani. Pacient obdrží jídelní tác s přesným rozpisem jídla, dále se ho ptají, co si dá k pití.Lidé jsou zde podobní, jen si umějí vážit práce a nestydí se za to, jakou práci vykonávají.

Nebudu dělat rozdíly mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německa, každá země má něco, co může nabídnout, čím může ohromit a okouzlit turisty. Česká republika je můj domov a odborná návštěva Berlína byla krásným zážitkem ve 4. ročníku na Střední zdravotnické škole v Ruské. Vážím si toho, že naše škola pořádá tyto zájezdy a děkuji!

Termíny ZNT, opravných a rozdílových zkoušek

V záložce Aktuality naleznete termíny zkoušek za školní rok 2018 - 19.

Termíny ZNZ a OZ - přesun na srpen

Vzhledem k tomu, že od soboty budou ve škole probíhat bourací práce a bude zde zvýšený hluk a prašnost, přesouvají se všechny ZNT, opravné a rozdílové zkoušky na poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019. Termíny budou vyvěšeny na stránkách školy a v recepci příští týden.

Podepsání protokolu a výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na podzim 2019 je povinné a možné již od 26.6.2019 do 4.7.2019.

Volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady na zástupce za plnoleté žáky a zástupce  neplnoletých žáků. Návrhy na kandidáty posílejte na mailovou adresu Mgr. Šiklové do konce července.

3. kolo přijímacího řízení - sociální činnost

Dne 20. 6. 2019 vyhlásila ředitelka školy  3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 pro obor sociální činnost. Více informací Přijímací řízení - Obecné informace.