Poznávací zájezd do Belgie a Anglie

Ve dnech 27. 4 . až 2. 5. 2009 se uskutečnil poznávací zájezd studentů SZŠ Ruská do Belgie a Anglie.

Vyjeli jsme 27. 4. ve večerních hodinách autobusem a cestovali jsme přes noc . Ráno nás uvítala Belgie svým deštivým a chladným počasím, ale náladu a chuť poznávat nové nám to nezkazilo.

Naše první zastávka v této zemi byla Brusel, hlavní město Belgie

Nejdříve jsme poznávali trochu z historie této země, když jsme se zastavili v impozantní gotické katedrále sv. Michala a sv. Guduly a prohlédli si pravoúhlé náměstí se třemi desítkami cechovních domů zapsané na seznamu UNESCO.

Další návštěva byla v muzeu čokolády, kde nám chutnala ochutnávka pravé belgické čokolády a pak jsme se těšili na největší molekulu železa na světě – Atomium. Nejrychlejší výtah v Evropě nás zavezl až na vrchol Atomia odkud byl nádherný výhled na město Brusel.

Na závěr naší návštěvy Bruselu jsme mohli obdivovat miniatury nejkrásnějších evropských budov v parku Mini Europe, který byl nedaleko Atomia v krásném prostředí s kvetoucími kaštany a i počasí se na nás usmálo, svítilo slunce a mohli jsme odložit teplé oblečení a deštníky.

Z Belgie jsme pokračovali do Francie a pak vlakem do Anglie

Naše obava z chladného a deštivého počasí se nepotvrdila a tak naše první zastávka po příjezdu do Anglie byla plná slunce a pohody.

Opět jsme si mohli zopakovat něco z historie Anglie, protože naše první zastávka bylo krásné město Canterbury se svou světoznámou Canterburskou katedrálou z 11. století, která je sídlem křesťanské církve v Anglii. A nádherný hrad v Leedsu, který byl obklopený anglickým parkem, plný vodního ptactva a voliér papoušků.

Největší atrakcí však bylo bludiště, které jsme si všichni vyzkoušeli a poznali, že není snadné najít cestu ven.

Dále cesta do Londýna k rodinám, kde jsme byli ubytováni dva dny a kde jsme si mohli procvičit naše znalosti z anglického jazyka. Abychom nezaháleli, dostali jsme od vyučujících domácí úkoly, jaké informace o rodinách máme zjistit.

První den v Londýně jsme věnovali poznávání historie, ale i zábavě. Nejdříve jsme navštívili sídlo Alžběty II. Ve Windsoru a prohlédli si jeho okolí, ale odpoledne jsme strávili v zábavném parku Legolandu. I když počasí nebylo nejteplejší, i přes to nás to neodradilo od vyzkoušení si všech atrakcí včetně vodních. Do Londýna jsme se vraceli mokří, ale spokojení a plni zážitků.

Poslední den jsme strávili v Londýně, kde jsme mohli vidět sídlo parlamentu, Buckinghamský palác, sídlo anglické královny v Londýně, královskou stráž, Wstminster Abbey místo korunovace anglických panovníků a mnoho dalších významných památek, ale také jsme se mohli podívat, jak se slaví 1.máj

v Anglii na Trafalgarském náměstí, kde na nás shlížel ze svého sloupu admirál Nelson, vítěz u Trafalgaru.

Nejvíce se nám líbil London Eye, kterým jsme se svezli a z kterého byl nádherný výhled na Londýn.

Počasí nám přálo, slunce hřálo a my jsme si náš poslední den užívali nejen prohlídkou města, ale i nákupy, nebo jen doušky anglického čaje nebo kávy.

Všem se nám zájezd líbil a nechtělo se nám odjet.

Mgr. Irena Salavcová

Výpadek služeb o víkendu

Počínaje 14:00 v pátek 29.3. budou probíhat úpravy připojení školy do internetu. Z tohoto důvodu budou průběžně nedostupné všechny služby školy = Bakaláři, Objednávání obědů, Přístup do e-mailu. Vše by mělo být vyřešeno během víkendu. Děkujeme za pochopení.

Podání přihlášek ke studiu

Studijní oddělení přijímá přihlášky ke studiu do 1. ročníků všech studijních oborů denně do čtvrtka 28. února 2019 do 16 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly rozeslány. Pokud k Vám nedorazily, ozvěte se na adresu siklova@szs-ruska.cz.