Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Odborný pobyt v Dortmundu

Zájezd se líbil a zde jsou již názory samotných účastníků:

V nemocnici v Dortmundu mě nejvíce zaujalo novorozenecké centrum. Miminka mají speciální náramek, který má v sobě zabudovaný elektronický čip. Slouží k tomu, aby se nedaly zaměnit děti. Novorozenci ho mají na nožičce a maminky na ruce. Více než 60% porodů je v domácím prostředí, kam přichází porodní asistentka a event. na vyžádání lékař.

Hodně dojmů mám z církevní zdravotnické školy, kde jsme předvedli divadelní scénku a naše stejnokroje. Nelíbilo se mi, že německé sestry nemají ženské šaty a jsou striktně proti jejich nošení v nemocničním prostředí.

Filip Römer 2.LB

Asi nejsilnější zážitek byla návštěva nemocnice. Jak vypadala zevnitř, to mě uchvátilo. Od té doby, co jsem byl naposled u nás v nemocnici, uplynulo sice hodně vody, ale její vzhled a vybavení byly v podstatně nesrovnatelné. Ale nechci psát jen o nemocnici, pro mě je myslím hodně důležité, že jsem si našel nové přátele a oni vědí, kdo jsem. Nakonec jsem rád, že mě rodiče přemluvili, abych jel.

Pepa Nejezchleba 1. LA

Ze začátku se mě sice nechtělo jet, ale již v autobuse jsem zjistila, že vážně nebudu umírat nudou. Seznámila jsem se se spoustou suprových lidí a máme vážně moc hezké a vtipné zážitky. Jako například hraní divadla a módní přehlídka ve škole. Řekla bych, že němečtí studenti byli vážně nadšení a užaslí a to nejen našim hereckým výkonem, ale i našim oblečením. Starší studentky vůbec nechápaly, že v šatech se u nás normálně pracuje.

Návštěva televizní věže, v rychle se měnícím počasí, na mě udělala silný dojem. Strašně jsme zmokli, foukal studený vítr, ale dokázali jsme si z toho udělat legraci. Myslím, že takto pohodová a fajnová atmosféra, jaká tu panovala, se jen tak slovy popsat nedá…

Kristýna Kyselová 1. LA

Diplomovaný pedagog ošetřovatelství pan Tobias Strippel ze zdravotnické školy v Dortmundu nás celé dva dny věrně provázel. Byl úžasným průvodcem a dokonce nás i učil německá slovíčka. Návštěva nemocnic byla velmi poučná, ale bohužel krátká. Myslím si, že společným úsilím se stal pobyt v Dortmundu krásným.

Eva Jagelková 4.B

Tenhle pobyt byl opravdu výborný, mám z něho plno nových kamarádů a kamarádek a také nová předsevzetí a ponaučení.

Michaela Kunertová 2.B

Pozitiva: učitelský sbor – žádný problém, ba naopak, pokoušely se nám vyhovět ve všem!!! Statek a jídlo nezapomenutelné! Výlety, romantika, jak má být.

Neměla jsem s ničím problém!!!!!

Negativa: Jedině co mě tu hodně štvalo, bylo počasí. A lidi, kteří mě hodně brzy ráno budili.

Další cestu do zahraničí bych prodloužila minimálně na týden až 10 dní.

Katka Bračková 1.C

Měl jsem nejlepší prodloužený víkend v životě. Jeli jsme do Německa na statek ve Schwerte, kousek od Dortmundu. Po cestě jsem se seznámil se spoustou nových lidí, kteří mě padli do oka. Bylo to prostě super!

Ilian Ilyn 1.C

Celý program pobytu byl úžasný, určitě bych opět jela!

Kristýna Šedinová, Veronika Kofránková, Alex Didenko, Světlana Křiváková a Lina Dančuková se těší na další skvělý zájezd…

Veronika Kofránková 1.B

 

Foto zde

Původní pozvánka

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

 

 

 

 

zpět na přehled zahraničních pobytů

 

 

Novinky

Termíny ZNT, opravných a rozdílových zkoušek

V záložce Aktuality naleznete termíny zkoušek za školní rok 2018 - 19.

Termíny ZNZ a OZ - přesun na srpen

Vzhledem k tomu, že od soboty budou ve škole probíhat bourací práce a bude zde zvýšený hluk a prašnost, přesouvají se všechny ZNT, opravné a rozdílové zkoušky na poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019. Termíny budou vyvěšeny na stránkách školy a v recepci příští týden.

Podzimní maturity

Podepsání protokolu a výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na podzim 2019 je povinné a možné již od 26.6.2019 do 4.7.2019.

Volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady na zástupce za plnoleté žáky a zástupce  neplnoletých žáků. Návrhy na kandidáty posílejte na mailovou adresu Mgr. Šiklové do konce července.

3. kolo přijímacího řízení - sociální činnost

Dne 20. 6. 2019 vyhlásila ředitelka školy  3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 pro obor sociální činnost. Více informací Přijímací řízení - Obecné informace.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz