Odborný pobyt studentů ve Stuttgartu

Vážení rodiče, milí účastníci odborného pobytu ve Stuttgartu, v sobotu 18. dubna vyrazíme na naši pětidenní cestu do SRN. Díky místopředsedkyni SRP paní Haně Dvořáčkové máme k dispozici vlastní autobus Mercedes pro 30 osob, majitele dopravní firmy pana Tomáše Gruse.

Organizační náležitosti

Autobus bude přistaven v 7.30 hodin před budovou školy, abychom přesně v 8.00 hodin zvedli kotvy. Před odjezdem odevzdají všichni žáci potvrzení o bezinfekčnosti. Nezletilým podepíší toto prohlášení zákonní zástupci. Předpokládá se, že cesta zabere s přestávkami 8 hodin. Autobus je nový, vybavený televizí a WC, takže je nutno dbát na čistotu a pořádek. Ve Stuttgartu se ubytujeme na adrese: Jugendherberge Stuttgart International, Haussmannstrasse 27, tel.: 0711/664747-0, e-mail: Info@jugendherberge-stuttgart.de.

Program zájezdu

Co se týká programu, je kromě odborné problematiky, s níž nás seznámí absolventka naší školy zdravotní sestra paní Zuzana Limburská, zaměstnaná v Katharinenhospital, plánována na neděli i návštěva Muzea Mercedes Benz.

V pondělí nás na Klinikum Stuttgart oficiálně přivítá ředitelka pro ošetřovatelství paní Elisabeth Hückelheim. Budeme mimo jiné seznámeni se stavební aktivitou této nemocnice, největší mezi zdravotnickými zařízeními celé Spolkové republiky Německo. V areálu Katharinenhospital navštívíme pavilón Krční, nosní a oční kliniky. Následně se přesuneme do další části Klinikum Stuttgart, do Nemocnice pro občany (Bürgerhospital), kde se mimo jiné dostaneme na pracoviště pro duševně nemocné/neurologii. V odpoledním programu navštívíme Krankenhaus Bad Cannstatt, která je rovněž součástí Klinikum Stuttgart.

V úterý nás očekává paní Yvonne Veit, vedoucí vzdělávacího centra Klinikum Stuttgart (Bildungszentrum) a ředitelka Zdravotnické školy (Schule für Gesundheit und Krankenpflege), paní Bernadette Branse. Po přednáškách se počítá s diskusí na půdě školy a samozřejmě s prohlídkou obou institucí. Budeme seznámeni i s jejich učebním plánem. Po společném obědě je plánována prezentace naší divadelní scénky, prosíme proto rodiče, aby dohlédli, zda jejich dcera/syn se na svoji krátkou roli připravuje včetně volby kostýmu. Vzhledem k tomu, že je třeba prezentovat se co nejlépe, všichni žáci si povezou čisté zdravotnické uniformy, vlastní či zapůjčené od školy. Rádi bychom v budoucnu uskutečnili i další výměnné pobyty, a proto je třeba přistupovat k naší reprezentaci odpovědně, s kulturou slušného chování, komunikativností a srdečností.

Pro sponzora našeho pobytu PRE a.s. je třeba zajistit dokumentaci celého pobytu, povezeme proto kšiltovky s logem. Bez jejich přispění by se odborný pobyt z finančních důvodů neuskutečnil. Další příspěvek ve výši 40 000,- Kč jde k pokrytí nákladů na autobus od HV Sdružení rodičů a přátel. Tato částka je určena všem těm, kteří mají zaplacen roční příspěvek SRP ve výši 600,- Kč.

Z dalších informací uvádíme

Je třeba, aby se všichni účastníci a rodiče seznámili s poučením před odjezdem, v němž se hovoří o zákazu alkoholu a návykových látek včetně kouření, nevzdalování se od skupiny, a nutnosti vzít si s sebou pravidelně užívané léky. Doporučuje se rovněž mobilní telefon. Nocleh v ubytovně pro mládež je se snídaní. Společné stravování bude probíhat v nemocnici a ve městě.

Každý z účastníků, podle toho, jaký je jedlík, by měl být vybaven na cestu tam i zpět potravinami včetně pití, Výše kapesného je na uvážení rodičů. Na pobyt je třeba mít platný pas nebo občanský průkaz. Všichni účastníci musí mít hostelovou kartu, která je za 200,- Kč v nonstop prodeji na Národní třídě 19, jinak nebudou ubytováni. Příjezd ze Stuttgartu je plánován na středu 22.4. v cca 18.00 hodin před budovu školy. Skupina bude kompletně pojištěna u České pojišťovny. Všichni obdrží doklad o pojištění, který musí mít během celého pobytu stále u sebe. Odborný pobyt ve Stuttgartu by měl přinést všem poznání, ale i zábavu, aby čas strávený ve Stuttgartu zůstal příjemnou vzpomínkou. Ve středu 15.4. proběhnou od 17.00 hod. třídní schůzky, prosíme rodiče účastníků pobytu o krátké setkání v jídelně školy v cca 17.30 hodin.

Mgr. Eva Vaňurová

Foto z pobytu zde

Termíny ZNT, opravných a rozdílových zkoušek

V záložce Aktuality naleznete termíny zkoušek za školní rok 2018 - 19.

Termíny ZNZ a OZ - přesun na srpen

Vzhledem k tomu, že od soboty budou ve škole probíhat bourací práce a bude zde zvýšený hluk a prašnost, přesouvají se všechny ZNT, opravné a rozdílové zkoušky na poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019. Termíny budou vyvěšeny na stránkách školy a v recepci příští týden.

Podepsání protokolu a výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na podzim 2019 je povinné a možné již od 26.6.2019 do 4.7.2019.

Volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady na zástupce za plnoleté žáky a zástupce  neplnoletých žáků. Návrhy na kandidáty posílejte na mailovou adresu Mgr. Šiklové do konce července.

3. kolo přijímacího řízení - sociální činnost

Dne 20. 6. 2019 vyhlásila ředitelka školy  3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 pro obor sociální činnost. Více informací Přijímací řízení - Obecné informace.