Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Jazykový kurz v Anglii

Studenti naší školy se zúčastnili ve dnech 26.9. -3. 10. 2009 jazykového kurzu v anglickém přímořském městě Worthing. Tento projekt, nazvaný “Zdokonalení jazykových kompetencí studentů SZŠ“, byl finančně podpořen MHMP a SRPŠ, kterým bychom chtěli tímto způsobem poděkovat.

Ke zdokonalení jazykových dovedností našich studentů přispěl nejen jejich pobyt ve škole ve Worthing, ale i skutečnost, že bydleli v anglických rodinách, se kterými trávili večer svůj volný čas.

 

Moje cesta za poznáním Anglie

Abychom zjistili zpětnou vazbu, zúčastnění studenti napsali pojednání o výjezdu na téma "Moje cesta za poznáním do Anglie“. Všem studentů se zájezd moc líbil, o čemž svědčí následující ukázky.

„Zájezd byl opravdu báječný. Nejenže jsme poznali spoustu památek, ale hodně jsme si rozšířili angličtinu. Nejvíce se mi však líbilo, že jsem poznal opravdovou anglickou rodinu.

Angličtí pedagogové byli také skvělí, jejich učení hrou bylo opravdu výjimečné a zároveň zábavné. Pedagogem byl rodilý Angličan, tudíž jsme se při vyjadřování museli maximálně snažit a použít veškeré naše vědomosti, abychom vyjádřili svou myšlenku.

Skvělá byla také návštěva památek, viděli jsme místa, kudy kráčela historie a rozšířili jsme si obzory o anglické kultuře. Kupříkladu jsme byli v pašeráckých jeskyních v Hastings, kde jsme viděli, jak také žili lidé v dávných časech.

Pak bych také zmínil obchody. Ceny zboží byly tak nízké, že jsme si toho mohli hodně koupit. Ochutnal jsem anglické tradiční jídlo Fish and Chips a koupil krabičku jejich silného čaje Earl Grey, na kterém si pochutnala celá moje rodina.

Do Velké Británie se určitě rád pojedu podívat i příští rok, jestli bude ta možnost a s klidem můžu dodat, že i na delší pobyt, než jen na dobu jednoho týdne.“

Vojtěch Jaroš, 2.La

„Londýn nám nabídl spoustu zajímavých památek, například pro mě snad jeden z nejúžasnějších mostů co znám, Tower Bridge. Velký dojem na mě udělal Tower of London se svojí dlouhou historií. Nebo naopak velmi moderní London Eye, největší „ruské“ kolo na světě. Londýn je město, kde si každý najde své oblíbené místo.

Pro mě byl tento zájezd tou nejúžasnější cestou po památkách a zlepšení se v anglickém jazyce. Proto jsem velmi vděčná, že jsem se ho mohla zúčastnit.“

Veronika Krásná, 3.L

„Ve škole jsme mluvili s rodilými mluvčími jen anglicky. Zábavnou formou se nám snažili předat co nejvíce z jejich rodného jazyka. Na konci výuky jsme dostali certifikát. Samozřejmě, že jsme celé dny jen neseděli ve škole, ale prohlíželi jsme si také památky na jižním pobřeží Anglie. Za všechny bych zmínila Royal Pavillion nebo podmořské akvárium.“

Eva Štichová, 2.Lb

„K večeru jsme jeli na sraz s rodinami. Mně se rodina na poslední chvíli změnila, takže jsem byla ještě více nervózní, než předtím. Zanedlouho pro mě a Verču přijel velmi příjemný pán ve starém Citroenu. V autě si s námi povídal, takže nervozita rychle opadla. Přijeli jsme k jeho domu, kde už čekala jeho sympatická žena.Přívětivě nás uvítala. Ukázala nám náš pokojíček a ostatní místnosti v domě. Byla jsem úplně okouzlena jejich domovem, který byl čistý a útulný. Náš pokojíček byl vážně skvělý a postele měkoučké.

Když jsme se konečně zabydlely, šly jsme na večeři. Měly jsme těstoviny se sýrovou omáčkou a šunkou. Po večeři jsme si s Darrenem a Luisou dlouze povídaly. Pomalu jsme se poznávali a já jsem byla ráda, že máme zrovna tuto rodinu.“

Tereza Vachlová, 2.La

 

Dále bych ráda uvedla, že Vojtěch Jaroš, který byl po rozřazovacích testech z AJ umístěn do nejlepší skupiny, získal jako jediný náš student ocenění od své anglické učitelky za výborou práci v hodinách. S tímto oceněním byl spojen i knižní dárek.

Gratulujeme Vojto, máme radost, že jste takto reprezentoval naši školu.

 

RNDr. Dagmar Kenkušová

 

zpět na přehled zahraničních pobytů

 

Novinky

Výpadek služeb o víkendu

Počínaje 14:00 v pátek 29.3. budou probíhat úpravy připojení školy do internetu. Z tohoto důvodu budou průběžně nedostupné všechny služby školy = Bakaláři, Objednávání obědů, Přístup do e-mailu. Vše by mělo být vyřešeno během víkendu. Děkujeme za pochopení.

Podání přihlášek ke studiu

Studijní oddělení přijímá přihlášky ke studiu do 1. ročníků všech studijních oborů denně do čtvrtka 28. února 2019 do 16 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly rozeslány. Pokud k Vám nedorazily, ozvěte se na adresu siklova@szs-ruska.cz.

Sdělení zákonným zástupcům

Počínaje školním rokem 2018/2019 dochází ke změně v organizaci předávání informací o žácích prostřednictvím třídních schůzek. Další informace naleznete v záložce Aktuality.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz