Cesta za poznáním a zdokonalením angličtiny do Velké Británie

Jako každý podzim, tak i letos se studenti s pedagogickým doprovodem zúčastnili jazykového kurzu na Britských ostrovech. Tentokrát to bylo ve Walesu.

Program pobytu

Program jsme měli opravdu nabitý. Projeli jsme Wales křížem krážem, navštívili jsme fotbalový stadion FC Liverpool, muzeum skupiny Beatles, ostrov, kde hnízdí největší kolonie papuchálků bělobradých v Evropě, městečko s nejdelším názvem na světě a mnoho dalšího. Nesmíme také zapomenout na Londýn a Bruggy, které jsme si prohlédli cestou do Walesu a zpět.

Velkým zážitkem pro studenty bylo rovněž ubytování ve waleských rodinách, ve kterých trávili večery konverzací o rozmanitých tématech, a také studium angličtiny s trpělivými lektory.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem studentům za vzornou kázeň a dochvilnost při srazech, která je při takto intenzivním programu nezbytná.

Vědomostní test o Velké Británii

Většina studentů se zúčastnila vědomostního testu o Velké Británii, který byl dobrovolný. Odpovědi na otázky získávali studenti v konverzaci s rodinami nebo při výuce. Nejvíce bodů, tedy i hlavní cenu, získala čtveřice děvčat: Adriana Kecová,Adéla Košnářová, Iryna Sosnina a Tereza Simonová.

Gratuluji!!!

Závěrem uvedu pár podnětů, které na studenty během celého výjezdu nejvíce zapůsobily, což uvedli v pojednání: STŘÍPKY POZNÁNÍ Z BRITSKÝCH OSTROVŮ.

RNDr. Dagmar Kenkušová

Střípky poznání z Britských ostrovů

Týdenní pobyt ve Walesu se mi opravdu hodně líbil. Nejdříve jsem se bála, že se nedomluvím, ale když si pro nás přijel Kevin Moriss z rodiny, ve které jsme měli strávit pár dní v Colvin Bay, obavy ze mne již téměř opadly. Byl od první chvíle velmi milý. Dovezl nás do jejich domu, ze kterého jsme byly všechny přímo nadšené, byl velmi pěkně zařízený a útulný. Představil nás své manželce Debbie Moriss, která nás přijala ještě mnohem srdečněji. Když jsme si vybalily věci, přišly za námi jejich děti, pětiletá Emily a tříletý Harry. Chtěly si s námi hrát, což jsme akceptovaly s určitým ostychem. O něco později nás Debbie volala na večeři, po níž jsme přišly za členy rodiny do obývacího pokoje a začaly si s nimi povídat. Překvapilo mě, jak dobře jim rozumíme a že jsme schopny s nimi komunikovat prakticky o čemkoliv. I druhý den ve škole jsme dobře rozuměly a vyučování nás bavilo. Samantha, která nás učila, byla také velmi milá. Ve Velké Británii jsem byla poprvé a byla jsem z ní úplně nadšená. Ve Walesu se mi nejvíce líbila příroda a prostředí. I jejich životní styl se mi zdá mnohem volnější a pohodovější než náš hektický. Nejkrásnější zážitek jsem ale měla z Londýna, který mě uchvátil svojí atmosférou i památkami. Za ten týden jsem se přestala bát komunikovat a myslím si, že jsem získala i správný přízvuk. Jsem velmi ráda, že jsem jela :-)

Karolína Vejvodová, 2.A

Moc se mi líbil film, který promítali v Toweru o korunovaci královny Alžběty II. A ty korunovační klenoty! To byla opravdu nádhera!

Šárka Kopičková, 2.B

V Londýně byl úžasný Tower se svou pověstí, týkající se tamních havranů. Pověst říká, že kdyby havrani uletěli, rozpadlo by se Britské impérium. Takže se o ně v Toweru pořádně starají. Dokonce jim zastřihli křídla, aby je nenapadlo uletět!

Výlet se mi moc líbil a příště pojedu zas.

Martina Fuchsová, 3.A

Pro mě byla velmi zajímavá architektura v Chesteru s jeho hrázděnými domy a úžasným kostelem. Ostrov Anglesey byl prostě kouzelý!

Při tomto zájezdu jsem si uvědomila, jak je svět různorodý, jak mají rozdílnou kulturu a zvyky. Myslím, že to nemohlo být lepší! Jsem ráda, že jsem si také odnesla mnoho poznatků z výuky. Cítím, že se rovněž zlepšila moje angličtina.

Simona Ninová, 2.A

Protokol o výsledcích společné části MZ

Protokol o výsledcích společné části maturitní zkoušky je připraven pro všechny žáky, kteří maturovali na jaře 2019 k vyzvednutí (kdo se nepřihlásil na VPŽ  - vyzvednutí povinné, kdo se přihlásil – vyzvednutí nepovinné).

Přihlášky k podzimním maturitám lze podat již od 12.6.2019, poslední termín je 25.6.2019.

Švýcarsko

Ve dnech 30.9. - 5.10.2019 pořádá naše škola odbornou exkurzi. Více v aktualitách.

Zrušení večerního studia pro rok 2019/2020

V následujícím školním roce 2019/2020 nebude otevřen 1.ročník večerního studia viz. Přijímací řízení

2.kolo příjímacího řízení

Dne 30. 5. 2019 vyhlásila ředitelka školy  2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020. Více informací  - Přijímací řízení.