Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Studijní a vzdělávací zájezd do Amsterdamu a Edinburghu

V posledním týdnu letošního školního roku navštívilo 23 studentek a 2 studenti naší školy Velkou Británii v rámci studijního vzdělávacího zájezdu.

 

Cesta a návštěva Amsterdamu

První den patřil celodenní návštěvě Amsterdamu, dále pokračoval zájezd patnáctihodinovou cestou trajektem do města Newcastle v severní Anglii. Odtud studenti dále jeli autobusem do hlavního města Skotska, Edinburghu, kde se ubytovali ve skotských rodinách.

 

Program pobytu

Následující čtyři dny byly věnovány jednak výuce angličtiny v edinburském komunitním centru, odpoledne patřila prohlídkám hlavního města a výletům. Studenti navštívili Edinburgh Castle, projeli se lodí po jezeře Loch Ness, prohlédli si soustavu zdymadel na Kaledonském kanálu a prošli se po slavné Royal Mile v historickém centru Edinburghu. Další cesta vedla Skotskem a Anglií do malebného aristokratického města Yorku s katedrálou York Minster, největším gotickým kostelem na sever od Alp. Výlet pokračoval do hlavního města Spojeného království Londýna, kde studenti strávili noc v anglických rodinách. Poslední den v Británii byl věnován prohlídce Londýna včetně projížďky lodí po Temži z Greenwiche do Westminsteru a zpět.

 

Celý zájezd byl brněnskou agenturou Školní zájezdy velice dobře připraven, všichni účastníci si odvezli spoustu nových zážitků a pro mnoho z nich bylo setkání s autentickou angličtinou povzbuzením a inspirací do dalšího studia.

 

Foto zde


zpět na přehled zahraničních pobytů

 

Novinky

Výpadek služeb o víkendu

Počínaje 14:00 v pátek 29.3. budou probíhat úpravy připojení školy do internetu. Z tohoto důvodu budou průběžně nedostupné všechny služby školy = Bakaláři, Objednávání obědů, Přístup do e-mailu. Vše by mělo být vyřešeno během víkendu. Děkujeme za pochopení.

Podání přihlášek ke studiu

Studijní oddělení přijímá přihlášky ke studiu do 1. ročníků všech studijních oborů denně do čtvrtka 28. února 2019 do 16 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly rozeslány. Pokud k Vám nedorazily, ozvěte se na adresu siklova@szs-ruska.cz.

Sdělení zákonným zástupcům

Počínaje školním rokem 2018/2019 dochází ke změně v organizaci předávání informací o žácích prostřednictvím třídních schůzek. Další informace naleznete v záložce Aktuality.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz