Studijní a vzdělávací zájezd do Amsterdamu a Edinburghu

V posledním týdnu letošního školního roku navštívilo 23 studentek a 2 studenti naší školy Velkou Británii v rámci studijního vzdělávacího zájezdu.

Cesta a návštěva Amsterdamu

První den patřil celodenní návštěvě Amsterdamu, dále pokračoval zájezd patnáctihodinovou cestou trajektem do města Newcastle v severní Anglii. Odtud studenti dále jeli autobusem do hlavního města Skotska, Edinburghu, kde se ubytovali ve skotských rodinách.

Program pobytu

Následující čtyři dny byly věnovány jednak výuce angličtiny v edinburském komunitním centru, odpoledne patřila prohlídkám hlavního města a výletům. Studenti navštívili Edinburgh Castle, projeli se lodí po jezeře Loch Ness, prohlédli si soustavu zdymadel na Kaledonském kanálu a prošli se po slavné Royal Mile v historickém centru Edinburghu. Další cesta vedla Skotskem a Anglií do malebného aristokratického města Yorku s katedrálou York Minster, největším gotickým kostelem na sever od Alp. Výlet pokračoval do hlavního města Spojeného království Londýna, kde studenti strávili noc v anglických rodinách. Poslední den v Británii byl věnován prohlídce Londýna včetně projížďky lodí po Temži z Greenwiche do Westminsteru a zpět.

Celý zájezd byl brněnskou agenturou Školní zájezdy velice dobře připraven, všichni účastníci si odvezli spoustu nových zážitků a pro mnoho z nich bylo setkání s autentickou angličtinou povzbuzením a inspirací do dalšího studia.

Den otevřených dveří

V sobotu 19. ledna 2019 proběhne od 9 hodin do 12 hodin na SZŠ Ruská Den otevřených dveří. Všechny zájemce o studium srdečně zveme.