Studijní a vzdělávací zájezd do Amsterdamu a Edinburghu

V posledním týdnu letošního školního roku navštívilo 23 studentek a 2 studenti naší školy Velkou Británii v rámci studijního vzdělávacího zájezdu.

Cesta a návštěva Amsterdamu

První den patřil celodenní návštěvě Amsterdamu, dále pokračoval zájezd patnáctihodinovou cestou trajektem do města Newcastle v severní Anglii. Odtud studenti dále jeli autobusem do hlavního města Skotska, Edinburghu, kde se ubytovali ve skotských rodinách.

Program pobytu

Následující čtyři dny byly věnovány jednak výuce angličtiny v edinburském komunitním centru, odpoledne patřila prohlídkám hlavního města a výletům. Studenti navštívili Edinburgh Castle, projeli se lodí po jezeře Loch Ness, prohlédli si soustavu zdymadel na Kaledonském kanálu a prošli se po slavné Royal Mile v historickém centru Edinburghu. Další cesta vedla Skotskem a Anglií do malebného aristokratického města Yorku s katedrálou York Minster, největším gotickým kostelem na sever od Alp. Výlet pokračoval do hlavního města Spojeného království Londýna, kde studenti strávili noc v anglických rodinách. Poslední den v Británii byl věnován prohlídce Londýna včetně projížďky lodí po Temži z Greenwiche do Westminsteru a zpět.

Celý zájezd byl brněnskou agenturou Školní zájezdy velice dobře připraven, všichni účastníci si odvezli spoustu nových zážitků a pro mnoho z nich bylo setkání s autentickou angličtinou povzbuzením a inspirací do dalšího studia.

Termíny ZNT, opravných a rozdílových zkoušek

V záložce Aktuality naleznete termíny zkoušek za školní rok 2018 - 19.

Termíny ZNZ a OZ - přesun na srpen

Vzhledem k tomu, že od soboty budou ve škole probíhat bourací práce a bude zde zvýšený hluk a prašnost, přesouvají se všechny ZNT, opravné a rozdílové zkoušky na poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019. Termíny budou vyvěšeny na stránkách školy a v recepci příští týden.

Podepsání protokolu a výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na podzim 2019 je povinné a možné již od 26.6.2019 do 4.7.2019.

Volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady na zástupce za plnoleté žáky a zástupce  neplnoletých žáků. Návrhy na kandidáty posílejte na mailovou adresu Mgr. Šiklové do konce července.

3. kolo přijímacího řízení - sociální činnost

Dne 20. 6. 2019 vyhlásila ředitelka školy  3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 pro obor sociální činnost. Více informací Přijímací řízení - Obecné informace.