Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Studijní a vzdělávací zájezd do Amsterdamu a Edinburghu

V posledním týdnu letošního školního roku navštívilo 23 studentek a 2 studenti naší školy Velkou Británii v rámci studijního vzdělávacího zájezdu.

 

Cesta a návštěva Amsterdamu

První den patřil celodenní návštěvě Amsterdamu, dále pokračoval zájezd patnáctihodinovou cestou trajektem do města Newcastle v severní Anglii. Odtud studenti dále jeli autobusem do hlavního města Skotska, Edinburghu, kde se ubytovali ve skotských rodinách.

 

Program pobytu

Následující čtyři dny byly věnovány jednak výuce angličtiny v edinburském komunitním centru, odpoledne patřila prohlídkám hlavního města a výletům. Studenti navštívili Edinburgh Castle, projeli se lodí po jezeře Loch Ness, prohlédli si soustavu zdymadel na Kaledonském kanálu a prošli se po slavné Royal Mile v historickém centru Edinburghu. Další cesta vedla Skotskem a Anglií do malebného aristokratického města Yorku s katedrálou York Minster, největším gotickým kostelem na sever od Alp. Výlet pokračoval do hlavního města Spojeného království Londýna, kde studenti strávili noc v anglických rodinách. Poslední den v Británii byl věnován prohlídce Londýna včetně projížďky lodí po Temži z Greenwiche do Westminsteru a zpět.

 

Celý zájezd byl brněnskou agenturou Školní zájezdy velice dobře připraven, všichni účastníci si odvezli spoustu nových zážitků a pro mnoho z nich bylo setkání s autentickou angličtinou povzbuzením a inspirací do dalšího studia.

 

Foto zde


zpět na přehled zahraničních pobytů

 

Novinky

Termíny ZNT, opravných a rozdílových zkoušek

V záložce Aktuality naleznete termíny zkoušek za školní rok 2018 - 19.

Termíny ZNZ a OZ - přesun na srpen

Vzhledem k tomu, že od soboty budou ve škole probíhat bourací práce a bude zde zvýšený hluk a prašnost, přesouvají se všechny ZNT, opravné a rozdílové zkoušky na poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019. Termíny budou vyvěšeny na stránkách školy a v recepci příští týden.

Podzimní maturity

Podepsání protokolu a výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na podzim 2019 je povinné a možné již od 26.6.2019 do 4.7.2019.

Volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady na zástupce za plnoleté žáky a zástupce  neplnoletých žáků. Návrhy na kandidáty posílejte na mailovou adresu Mgr. Šiklové do konce července.

3. kolo přijímacího řízení - sociální činnost

Dne 20. 6. 2019 vyhlásila ředitelka školy  3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 pro obor sociální činnost. Více informací Přijímací řízení - Obecné informace.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz