Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Odborný pobyt v Tullnu

Začátkem října (6. - 12.10. 2013) odjela 20 členná skupina studentů ze Střední zdravotnické školy Ruská s pedagogickým doprovodem do města Tullnu.

Během týdenního pobytu navštívila 5 zařízení rakouské společnosti SeneCura a za podpory českého Seniorholdingu proběhly odborné exkurze s výkladem.

 

Co napsali studenti o pobytu?

Tereza Havlová, studentka 1. ročníku Zdravotnického lycea:

„Moc mě překvapil přístup zdravotníků a všech pracovníků k pacientům a klientům. Ne vždy se s tímto zdvořilým a pozorným chováním setkáme v Čechách. Vždy a všude se k nám chovali na úrovni, to bylo velmi pozitivní. Horší pak byly příběhy apalitiků všech věkových skupin. Největší dojem na mě udělal 26 letý pacient, který zde byl po pádu z točitých schodů. Že dokázal pohnout hlavou, to již byl pokrok! Nejspíše již nikdy nebude mluvit, ani žít svůj život jako předtím. V tu chvíli jsem si uvědomila, že i z maličkostí se může stát tragédií.“

Spolužačka Melanie Majerová se vyjádřila, citujeme:

„Nikdy by mě nenapadlo, že „běhání“ po sociálních centrech a klinikách může být tak zajímavé a poučné. Také mě zaujalo, jak moc záleží našim rakouským sousedům na seniorech a na tom, aby prožili hezký zbytek života.“

Další studentka, Anna Rytířová se k návštěvě Kremže vyjádřila takto:

“Nádherné prostředí, ale i přátelská atmosféra. Moc se mi líbilo, že si každý klient mohl zařídit svůj pokoj po svém. Přinést si své obrazy, skříň a co mu bylo milé. Pokoje byly dostatečně velké a maximálně dvoulůžkové, zaměstnanci velmi příjemní a bylo na nich vidět, že je jejich práce baví a váží si ji.“

Josefína Mráčková napsala:

“Velmi na mě zapůsobila společnost SeneCura, protože zaměstnanci se snaží zprostředkovat pacientům domácí pohodu i přes jejich těžkou nemoc, která není nejlehčí pro ně ani pro jejich blízké. Prostředí v zařízeních je plné barevných obrázků a výzdoba se obměňuje podle významných svátků a ročních období.

Senioři se na nás usmívali, i když jim mohlo být divné, že přišla tak velká návštěva. S chutí se vrhali na všechny aktivity a programy, které byly pro ně připraveny. Nejvíce mě nadchla jejich snaha změnit sebe sama a jejich vyrovnání se se situací, ve které jsou. Společnost SeneCura má hodně trpělivosti s pacienty, kteří nezvládají denní péči o sebe a pomáhá jim navrátit se do života.“

Nicol Šuchmanová, studentka oboru Zdravotnický asistent:

„V Purkersdorfu jsem obdivovala sestry, které mají sílu se o pacienty starat. Věřím, že je to velmi náročné, a proto smekám. V neurologicko-rehabilitačním centru v Kittsee mě zaujaly přístroje a rehabilitační pomůcky, díky nimž se dokáže postavit na nohy mnoho pacientů po mozkových příhodách. Jedno patro bylo určeno pro příbuzné pacientů. Krásné prostředí, ve kterém se lze cítit útulně. Navštívili jsme i zařízení v Grafenwörthu, kde se specializují na stavy demence. Tady mě zaujala terapie se dvěma koliemi. Mateřské školy, které bývají umístěny v některých zařízeních společnosti SeneCura symbolizují dvě etapy života člověka - dítěte a seniora - obě skupiny jsou vázány na pomoc svého okolí. A děti ze školičky chodí za seniory a rozjasňují jim jejich stáří. Chodí jim gratulovat k životním výročím a hrát si s nimi, oběma stranám pak září oči štěstím.“

Sára Kuchynková se vyjádřila takto:

„Hlavně mě překvapila rodinná atmosféra, která zde panovala a moderní vybavení, které jsem si mohla vyzkoušet na vlastní kůži. S pomocí přístroje jsem se učila chodit a otestovala jsem křeslo Q.R.S, které zlepšuje stavy při inkontinenci. Po týdnu pobytu v Rakousku si budu mnohem více vážit toho, že jsem zdravá, je to to nejpřednější v životě.

 

Foto zde

Prezentace zde

Itinerář zde

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

 

 

 

 

zpět na přehled zahraničních pobytů

 

Novinky

Termíny ZNT, opravných a rozdílových zkoušek

V záložce Aktuality naleznete termíny zkoušek za školní rok 2018 - 19.

Termíny ZNZ a OZ - přesun na srpen

Vzhledem k tomu, že od soboty budou ve škole probíhat bourací práce a bude zde zvýšený hluk a prašnost, přesouvají se všechny ZNT, opravné a rozdílové zkoušky na poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019. Termíny budou vyvěšeny na stránkách školy a v recepci příští týden.

Podzimní maturity

Podepsání protokolu a výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na podzim 2019 je povinné a možné již od 26.6.2019 do 4.7.2019.

Volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady na zástupce za plnoleté žáky a zástupce  neplnoletých žáků. Návrhy na kandidáty posílejte na mailovou adresu Mgr. Šiklové do konce července.

3. kolo přijímacího řízení - sociální činnost

Dne 20. 6. 2019 vyhlásila ředitelka školy  3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 pro obor sociální činnost. Více informací Přijímací řízení - Obecné informace.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz