Odborný a ozdravný pobyt Španělsko

Cesta do Španělska

Začalo to tím, že jsme všichni dorazili k autobusu, dali jsme si dovnitř kufry, nechali si zkontrolovat všechny papíry u pana učitele Bartoše, a pak už jsme si sedli podle zasedacího pořádku dovnitř a vyrazili jsme. Za celou cestu nám pustili v autobuse 2 filmy. Stavělo se u benzínky každé 4 hodiny, kde jsme pak měli většinou 15-30 minut rozchod. Cesta trvala přibližně 22 hodin, než jsme dorazili do Španělska.

Ubytování

Vzali jsme si zavazadla z autobusu a šli jsme k hotelu. Hotel byl pětipatrový a měl několik vchodů. V každém poschodí byli 2 pokoje. Od paní učitelky Balické jsme dostali ke každému pokoji 2 klíče a mohli jsme se ubytovat. Hotel byl opatřen bazénem a Wi-Fi.

Bazén-moře

Moře bylo krásné, teplé s mírnými vlnami. Pláž byla písčitá a čistá s jemným pískem. Bavilo nás si na pláži pinkat s míčem. Bazén u hotelu byl taky dobrý, ale docela studený. Občas tam chodil večer pan učitel Bartoš hrát se studenty vodní pólo.

Domov seniorů v Torroelle de Montgrií

Jeden den jsme strávili dopoledne v domově seniorů. Když jsme přijeli, rozdělili nás do skupin. Vždy museli skupiny čekat, než na ně přišla řada. Když na naší skupině přišla řada, přišla si pro nás paní, která nás celím domovem prováděla. První jsme si prohlídli kuchyň, následovala společenská místnost, kde se senioři scházejí. Měli tam knihovnu, křesla, televizi… Pokračovali jsme do tělocvičny, kde senioři cvičí, aby jim neochabovaly svaly, popřípadě rehabilitují. U tělocvičny byli i sprchy. Potom jsme se byli podívat v recepci, kde vydávají například léky. Viděli jsme, kde v domově sídlí lékař. Nakonec jsme se byli podívat do jednotlivých pokojů. Všude v domově důchodců byl bezbariérový přístup, výtah a venku byl bazén. Ten slouží k zábavě, ale i k rehabilitaci.

Nemocnice v Palamos

Ve středu 25.9 nás čekal další celodenní výlet, jehož prioritou byla návštěva nemocnice v Palamos. Manager nemocnice pan Alex Zarubin nás formou zajímavé prezentace seznámil s katalánským zdravotním systémem v oblasti Costa Brava. Zajímavé bylo zjištění, že péče pro Katalánce je v nemocnici zdarma, na péči přispívají pouze cizinci. V místní nemocnici je mimo sezónu poskytovaná péče pro 130 000 klientů, v sezóně až pro 600 000. Nemocnice v Palamos má 130 lůžek, kromě základních ošetřovacích jednotek (interní, chirurgické, gynekologicko-porodnické, pediatrické) také oddělení specializovaná jako je urgentní příjem, oddělení plastické chirurgie, odd. asistované reprodukce a samozřejmě nechybí i specializované diagnostické laboratoře a rehabilitační oddělení. Veškerá dokumentace je v elektronické podobě, zdravotníci pracují s tabletem. Po přednášce nás čekala prohlídka nemocnice. Navštívili jsme gynekologicko-porodnické oddělení a další ošetřovací jednotky, které byly moderně vybaveny, všude bylo čisto a útulno. Exkurze ve zdejší nemocnici byla pro nás velmi přínosná a zanechala v nás příjemnou vzpomínku nejen na krásné pláže pobřeží Costa Brava, ale i na moderní léčebnou péči.

Barcelona

Ve čtvrtek nás čekal výlet do Barcelony. Měli jsme sraz ráno v 7 hodin u hotelu. Když jsme se všichni sešli, nastoupili jsme do autobusu a jeli. První zastávka byla La Sagrada Familia. Pokračovali jsme do Goelleho  parku od Antonia Gaudího, tam jsme dostali rozchod a mohli jsme si ho projít sami. Pak jsme se vrátili a vyrazili na Olympijský stadion. Potom už jsme dojeli do centra Barcelony a dostali 4 hodiny rozchod, abychom si ho prošli a prohlédli. Viděli jsme například sloup se sochou Kolumba, který ukazuje na moře.

Petra Vykouková, Andrea Slámová studentky 2. LA

Mgr. Marie Krejsová

zpět na přehled odborných a jazykových pobytů

Protokol o výsledcích společné části MZ

Protokol o výsledcích společné části maturitní zkoušky je připraven pro všechny žáky, kteří maturovali na jaře 2019 k vyzvednutí (kdo se nepřihlásil na VPŽ  - vyzvednutí povinné, kdo se přihlásil – vyzvednutí nepovinné).

Přihlášky k podzimním maturitám lze podat již od 12.6.2019, poslední termín je 25.6.2019.

Švýcarsko

Ve dnech 30.9. - 5.10.2019 pořádá naše škola odbornou exkurzi. Více v aktualitách.

Zrušení večerního studia pro rok 2019/2020

V následujícím školním roce 2019/2020 nebude otevřen 1.ročník večerního studia viz. Přijímací řízení

2.kolo příjímacího řízení

Dne 30. 5. 2019 vyhlásila ředitelka školy  2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020. Více informací  - Přijímací řízení.