Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Studijní a vzdělávací zájezd do Amsterdamu a Yorku

Ve druhém týdnu letošního školního roku navštívilo 23 studentek a 2 studenti naší školy Velkou Británii v rámci studijního vzdělávacího zájezdu, který byl součástí projektu Zdokonalování jazykových kompetencí.

 

Cesta se zastávkou v Amsterdamu

Cílem cesty bylo historické město York v nejsevernějším anglickém hrabství Yorkshire. Cestou do Británie jsme strávili jeden den v hlavním městě Nizozemí Amsterdamu, kde byla hlavní atrakcí plavba lodí po kanálech – grachtech, a také prohlídka Muzea Anny Frankové. Ve večerních hodinách jsme se přesunuli na trajekt, a po šestnáctihodinové noční plavbě přistáli v severoanglickém Newcastlu. Odtud jsme pokračovali autobusem na jih, naší první zastávkou bylo malebné přímořské městečko Whitby a také Scarborough s úžasným mořským akváriem.

 

Pobyt v Yorku

Pak nás již v Yorku očekávaly hostitelské rodiny, u kterých studenti strávili následující tři dny. Komunikace s rodinami nebyla jedinou příležitostí jak si zlepšit angličtinu, dopoledne rovněž navštěvovali kurz angličtiny s rodilými mluvčími. Hlavními tématy byla konverzace o slavení Vánoc a Velikonoc v obou zemích. Studenti se zapojovali aktivně do diskuse a odvezli si mnoho zajímavých poznatků.

Během pobytu v Yorku si studenti prohlédli majestátní katedrálu York Minster, vikingské muzeum Jorvik Viking Center a samozřejmě historické centrum bývalého hlavního města Velké Británie. Jedno odpoledne jsme navštívili Fountains Abbey, největší a nejzachovalejší cisterciácké opatství ve Velké Británii. Poslední den pobytu byl věnován celodennímu výletu do Lake District, kde jsme si prohlédli turistické centrum Keswick a projeli se lodí po jezeře Windermere.

 

Výlet do Londýna

Následující den brzy ráno jsme vyrazili směrem k Londýnu. Ten nás trochu zklamal nepříjemným deštivým počasím, které nás provázelo při prohlídce všech turisticky atraktivních míst, ale večerní dvouhodinová návštěva obchodního domu Primark dala na všechny nepříjemné pocity rychle zapomenout.

 

Kromě fotografií a suvenýrů si všichni studenti odvezli spoustu nových zážitků a pro mnoho z nich bylo setkání s autentickou angličtinou povzbuzením a inspirací do dalšího studia.

Studijní pobyt byl podpořen grantem hl. m. Prahy.

 

Ing. Petr Hořejš

RNDr. Dagmar Kenkušová

 

Foto zde

 

zpět na přehled zahraničních pobytů

 

 

Novinky

Výpadek služeb o víkendu

Počínaje 14:00 v pátek 29.3. budou probíhat úpravy připojení školy do internetu. Z tohoto důvodu budou průběžně nedostupné všechny služby školy = Bakaláři, Objednávání obědů, Přístup do e-mailu. Vše by mělo být vyřešeno během víkendu. Děkujeme za pochopení.

Podání přihlášek ke studiu

Studijní oddělení přijímá přihlášky ke studiu do 1. ročníků všech studijních oborů denně do čtvrtka 28. února 2019 do 16 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly rozeslány. Pokud k Vám nedorazily, ozvěte se na adresu siklova@szs-ruska.cz.

Sdělení zákonným zástupcům

Počínaje školním rokem 2018/2019 dochází ke změně v organizaci předávání informací o žácích prostřednictvím třídních schůzek. Další informace naleznete v záložce Aktuality.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz