Odborná stáž ve Španělsku 2015

Druhého běhu projektu „Specifika ošetřovatelské a nutriční péče u seniorů v zahraničí“ v rámci programu Erasmus + se zúčastnilo 9 žáků naší školy (6 dívek a 3 chlapci).

Do stáže, která proběhla v termínu 24. 4. – 8. 5. 2015, byli zapojeni opět žáci dvou oborů, a to Ošetřovatel a Zdravotnický asistent.

Průběh stáže

Stážisté pracovali ve dvojicích (v jednom případě jednotlivě) v pěti různých institucích, které zajišťovaly ošetřovatelskou a sociální péči pro seniory v Granadě a jejím okolí.

Na základě vyhodnocení nutričního screeningu podávali stravu a tekutiny, podíleli se na prevenci dehydratace a podvýživy seniorů, rovněž uspokojovali potřeby klientů v základních oblastech – hygienická péče, dopomoc s oblékáním, péče o kůži a dutinu ústní.

Dále se podíleli na aktivizaci klientů pomocí  ergoterapie a kognitivního tréninku paměti a uspokojování jejich sociálních potřeb.

Ošetřovatelské výkony prováděli na základě svých kompetencí v závislosti na oboru, který jednotliví žáci studují.

Svoje poznatky a nové zkušenosti prezentovali stážisté na závěrečném evaluačním semináři v Ganadě, kterého se zúčastnili, jak doprovázející pedagogové, tak španělští partneři. Na závěr obdrželi Europass Mobility, ve kterém jsou tato stáž a její dosažené výsledky zaznamenány. Tímto certifikátem se budou moci prokazovat ve své profesní kariéře.

Diseminace

Se specifiky ošetřovatelské péče ve Španělsku seznámili žáci svoje spolužáky na teoretických hodinách ošetřovatelství i na odborné praxi. Dále vystoupili se svými odbornými prezentacemi na předmětové komisi ošetřovatelství, kde byli přítomni všichni vyučující odborných předmětů. Nové poznatky nepřivezli jen žáci, ale i Mgr. Patrik Burda, který stážisty po celou dobu zahraniční praxe odborně vedl.

Díky tomuto odbornému pobytu dojde zajisté ke zkvalitnění výuky odborných předmětů i obohacení našeho ŠVP.

RNDr. Dagmar Kenkušová

Fotogalerie zde

Termíny ZNT, opravných a rozdílových zkoušek

V záložce Aktuality naleznete termíny zkoušek za školní rok 2018 - 19.

Termíny ZNZ a OZ - přesun na srpen

Vzhledem k tomu, že od soboty budou ve škole probíhat bourací práce a bude zde zvýšený hluk a prašnost, přesouvají se všechny ZNT, opravné a rozdílové zkoušky na poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019. Termíny budou vyvěšeny na stránkách školy a v recepci příští týden.

Podepsání protokolu a výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na podzim 2019 je povinné a možné již od 26.6.2019 do 4.7.2019.

Volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady na zástupce za plnoleté žáky a zástupce  neplnoletých žáků. Návrhy na kandidáty posílejte na mailovou adresu Mgr. Šiklové do konce července.

3. kolo přijímacího řízení - sociální činnost

Dne 20. 6. 2019 vyhlásila ředitelka školy  3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 pro obor sociální činnost. Více informací Přijímací řízení - Obecné informace.