Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Odborná stáž v Norsku 2011

Jak vyplývá z uvedeného názvu, v grantovém řízení byla naše škola úspěšná, takže se již v norském Laerdalu uskutečnily dva běhy této zahraniční stáže. Prvních sedm studentů se jí zúčastnilo v tamním domově seniorů na podzim r. 2010, dalších sedm na jaře r. 2011. Program obou pobytů byl totožný.

 

Program stáže

V prvních dvou dnech absolvovaly obě skupiny seminář ergonomie zdravotnických pracovníků, který byl zaměřen na využití mobilizačních pomůcek, zejména elevátorů a manipulačních pásů. Získané poznatky z tohoto kurzu studenti aplikovali při poskytování ošetřovatelské péče seniorům po celý zbytek stáže, a to pod vedením norských instruktorů.

Celá skupinka byla vždy rozdělena na poloviny, přičemž jedna z nich poskytovala ošetřovatelskou péči přímo v domově seniorů, druhá dojížděla za klienty v rámci domácí péče. Po týdnu si pracovní pozice vyměnili.

 

Co nás zaujalo

Ze všech hodnocení našich studentů vyplývá jedna důležitá skutečnost, a to že norský zdravotnický personál má ke svým klientům velmi osobní vztah, hodně se o ně zajímají a snaží se je neustále aktivizovat. Celková atmosféra je velmi klidná, uvolněná, klienti vstávají, až se vyspí a sami si určují, co chtějí celý den dělat. Pokud žádný program nevymyslí, je jim nabídnuto několik alternativ.

Nejvíce nás asi překvapilo, že všechny pokoje jsou jednolůžkové, a hlavně, že nejdelší čekací doba na umístění do domova je 14 dní.

Závěrem je třeba všem našim studentům poděkovat za vzornou reprezentaci naší školy.

Je třeba taky zdůraznit, že norský ošetřovatelský personál oceňoval jejich zájem a přístup ke klientům. Dokonce některým studentům bylo po absolvování školy nabídnuto v tomto domově pracovní místo.

 

RNDr. Dagmar Kenkušová

 

zpět na předchozí stránku

 

Novinky

Protokol o výsledcích společné části MZ

Protokol o výsledcích společné části maturitní zkoušky je připraven pro všechny žáky, kteří maturovali na jaře 2019 k vyzvednutí (kdo se nepřihlásil na VPŽ  - vyzvednutí povinné, kdo se přihlásil – vyzvednutí nepovinné).

Podzimní maturity

Přihlášky k podzimním maturitám lze podat již od 12.6.2019, poslední termín je 25.6.2019.

Švýcarsko

Ve dnech 30.9. - 5.10.2019 pořádá naše škola odbornou exkurzi. Více v aktualitách.

Zrušení večerního studia pro rok 2019/2020

V následujícím školním roce 2019/2020 nebude otevřen 1.ročník večerního studia viz. Přijímací řízení

2.kolo příjímacího řízení

Dne 30. 5. 2019 vyhlásila ředitelka školy  2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020. Více informací  - Přijímací řízení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz