Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Ošetřovatelství bez hranic

Cílem tohoto projektu, kterého se zúčastnilo v letech 2010 -2012 devatenáct studentů oboru zdravotnický asistent, bylo jednak zkvalitnění a prohloubení jejich specifických ošetřovatelských činností a zároveň získání nových dovedností v oblasti ergonomie zdravotnických pracovníků. Tento projekt byl realizován v norském domově seniorů ve městě Laerdal.

 

Kurz ergonomie

V úvodu stáže absolvovali naši studenti kurz ergonomie, který zajišťovala norská strana. Náplní tohoto kurzu bylo seznámení studentů se zásadami manipulace s klienty tak, aby nedocházelo u zdravotníků k nevratným změnám na jejich pohybovém aparátu.

Studentům byla předvedena manipulace s těžkými břemeny za použití jak speciálních technik, tak i různých pomůcek a zdravotnických přístrojů.

Naši studenti používali tyto techniky a přístroje po celou dobu stáže, kdy pracovali samostatně pod supervizí norské instruktorky. Naučené techniky používali při konkrétních ošetřovatelských činnostech, např. provádění hygienické péče, úpravě lůžka, aktivizaci klientů a podávání stravy těm, kteří byli nesoběstační.

Navíc po příchodu na školní pracoviště v Praze je předváděli při praktickém vyučování v předmětu ošetřování nemocných jak svým spolužákům, tak vyučujícím.

Na základě průběžného i závěrečného hodnocení managementu domova seniorů studenti všechny tyto techniky i ošetřovatelskou péči zvládli výborně.

 

Závěr stáže

Poslední den stáže byl evaluační. Setkání se studenty se zúčastnil  zdravotnický personál domova seniorů včetně managementu, náš hlavní projektový partner a doprovodné osoby ze SZŠ Ruská. Na závěr byl všem studentům vydán Europass Mobility (anglická verze) jako doklad o absolvování stáže a získání nových vědomostí a dovedností.

 

Výukový materiál

Učitelé ošetřovatelství, kteří stážisty doprovázeli, vytvořili v souladu s cíli projektu výukový materiál, který využívají ostatní odborní vyučující v předmětech ošetřovatelství, ošetřování nemocných a ošetřovatelská propedeutika. Vytvořený materiál obsahuje i obrazové přílohy, získané při odborné stáži samotnými studenty. Tyto přílohy konkrétně informují, jak předcházet poškození pohybového aparátu při manipulaci s klienty.

Materiál je ve zkrácené formě dostupný na webových stránkách naší školy zde. Odtud mohou naše poznatky čerpat i ostatní instituce, které mají zájem je využít.

V tištěné formě je tento materiál k dispozici v knihovně školy.

Díky tomuto projektu došlo i k obohacení našeho ŠVP.

 

RNDr. Dagmar Kenkušová, Mgr. Patrik Burda

 

zpět na předchozí stránku

 

Novinky

Protokol o výsledcích společné části MZ

Protokol o výsledcích společné části maturitní zkoušky je připraven pro všechny žáky, kteří maturovali na jaře 2019 k vyzvednutí (kdo se nepřihlásil na VPŽ  - vyzvednutí povinné, kdo se přihlásil – vyzvednutí nepovinné).

Podzimní maturity

Přihlášky k podzimním maturitám lze podat již od 12.6.2019, poslední termín je 25.6.2019.

Švýcarsko

Ve dnech 30.9. - 5.10.2019 pořádá naše škola odbornou exkurzi. Více v aktualitách.

Zrušení večerního studia pro rok 2019/2020

V následujícím školním roce 2019/2020 nebude otevřen 1.ročník večerního studia viz. Přijímací řízení

2.kolo příjímacího řízení

Dne 30. 5. 2019 vyhlásila ředitelka školy  2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020. Více informací  - Přijímací řízení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz