Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Evaluační seminář ve vzdělávacím programu Leonardo da Vinci 2012

Na evaluačním semináři k odborné stáži uskutečněné v září 2012 se sešli odborní pedagogové školy a studenti, účastníci pobytu v Norsku.

 

Prezentace o holistickém přístupu ošetřovatelské péče o seniory

Každý z nich si připravil prezentaci ke konkrétnímu tématu. Tato témata studenti obdrželi od Mgr. Janíkové, která zajišťovala odbornou supervizi celého výjezdu. Témata se týkala holistického přístupu ošetřovatelské péče o seniory, což studenti v rámci zahraničního pobytu realizovali jak v samotném Institutu, tak v domácí péči.

Celý Institut je v provozu po 24 hodin denně ve třech směnách. Početný tým ošetřovatelského personálu zajišťuje individuální péči. V tomto ohledu jsou zajišťovány lepší podmínky pro klienty, než je tomu u nás.

Všichni studenti-stážisté si připravili pro přítomné auditorium prezentace, které všichni přítomní hodnotili velice pozitivně. Také odpovídali na dotazy odborných vyučujících.

První pomoc a realizace spirituálních potřeb - takové bylo první téma. V této oblasti není nic zásadně odlišného. Pomoc se přivolává tlačítkem a členové ošetřovatelského týmu jsou stále viditelní s ohledem na stálou světelnou signalizaci. Rehabilitace zaujímá svoji nezastupitelnou roli u seniorů a v tomto ohledu jsou oproti nám podstatně lépe zabezpečeni pomůckami, počtem rehabilitačních pracovníků, kteří tak mají pro každého klienta více času. Pomůcky využívané k uspokojování biologických potřeb, bylo v pořadí třetí téma. V domově seniorů se dělí na hygienickou péči, ochranné pomůcky, pomůcky usnadňující chůzi a nástroje k odběru biologického materiálu. Třídění prádla je opět důležité téma. Pečlivě se dělí do 4 pytlů pro povlečení, ručníky, osobní prádlo a infekční odpad. Výživa klientů v Institutu je jiná než u nás. Dietní systém tu neexistuje, velmi se naopak dbá na pitný režim. V organizaci hygienické péče se používají elevátory, které jezdí po kolejnicích a usnadňují přesun nechodících či špatně se pohybujících klientů z místa na místo. Kdo ho potřebuje, má ho k dispozici i doma a ošetřovatelský tým si tak chrání vlastní pohybový aparát. Vyprazdňování klienta se věnuje velká pozornost. Neustále se komunikuje verbálně i neverbálně a to klientovi samozřejmě pomáhá.

Na závěr evaluačního semináře převzali studenti Europassy Mobility, které jim budou ku prospěchu v rozvoji osobnostní i profesní přípravy.

 

Leonardo da Vinci na SZŠ Ruská

Po celou dobu trvání projektu Leonardo da Vinci, nyní již ve 4 bězích, je koordinátorkou za SZŠ RNDr. Dagmar Kenkušová. Její práce není jednoduchá, přímé linky nejsou a tak je třeba sladit mezipřistání a ještě počítat s místními spoji, je nutno myslet na zásoby, bezpečnost a bezproblémový průběh stáže. Dokumentace a administrace projektu není rovněž nic jednoduchého.

Noví zástupci 3. ročníků mají možnost stáž absolvovat, důležitá je ovšem znalost komunikace v angličtině.

Poslední výjezd do Norska je plánován na jaro 2013.

 

zpět na předchozí stránku

 

Novinky

Protokol o výsledcích společné části MZ

Protokol o výsledcích společné části maturitní zkoušky je připraven pro všechny žáky, kteří maturovali na jaře 2019 k vyzvednutí (kdo se nepřihlásil na VPŽ  - vyzvednutí povinné, kdo se přihlásil – vyzvednutí nepovinné).

Podzimní maturity

Přihlášky k podzimním maturitám lze podat již od 12.6.2019, poslední termín je 25.6.2019.

Švýcarsko

Ve dnech 30.9. - 5.10.2019 pořádá naše škola odbornou exkurzi. Více v aktualitách.

Zrušení večerního studia pro rok 2019/2020

V následujícím školním roce 2019/2020 nebude otevřen 1.ročník večerního studia viz. Přijímací řízení

2.kolo příjímacího řízení

Dne 30. 5. 2019 vyhlásila ředitelka školy  2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020. Více informací  - Přijímací řízení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz