Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Odborné stáže norských studentek ošetřovatelství na SZŠ

V rámci programu Leonardo da Vinci působíme rovněž jako hostitelská organizace, to znamená, že organizujeme odborné stáže pro zahraniční studenty.

 

Odborné stáže pro studentky z Norska

Již pátým rokem zajišťuje naše škola stážistkám z celého Norska měsíční odborné stáže v pražských zdravotnických zařízeních. V této chvíli ukončila odbornou stáž už osmá skupina norských studentek.  Jeden den v týdnu se účastní teoretické výuky ve škole, a to angličtiny a ošetřovatelství. V dalších dnech absolvují s našimi studenty oboru zdravotnický asistent praktickou výuku v nemocnici Motol a Královských Vinohradech. Zde stážistky pracují ve dvojicích s našimi studenty, společně vykonávají ošetřovatelskou péči, diskutují o rozdílech v ošetřovatelských postupech v obou zemích a předávají si odborné zkušenosti.

Nové zkušenosti jsou významné nejen pro norské studentky, ale i pro naše. Dozvědí se mnoho zajímavých informací jak  odborných, tak všeobecných. Nejčastěji diskutovanými tématy jsou sociální zabezpečení v obou zemích, školské vzdělávací systémy, kompetence zdravotnických pracovníků různých profesí, trávení volného času mladých lidí a cestování.

Pro stážistky rovněž organizujeme dále nejen odborné exkurze (např. Tyfloservis, Kojenecký ústav), ale snažíme se je seznámit i s historií naší země. Vše probíhá formou prezentací, diskusí a výjezdů (Terezín).

 

A jak stážistky hodnotí studijní pobyt na naší škole?

Velmi pozitivně!

Tak to vyplývá z evaluačních dotazníků, které stážistky dostaly k vyplnění na konci pobytu. Vysoce hodnotí skutečnost, že mohly navštívit různá oddělení v obou výše zmíněných nemocnicích a že měly možnost se seznámit se specifiky ošetřovatelské péče v naší zemi. (Např. v Norsku obvazují končetiny jiným způsobem než u nás, rovněž úprava lůžka je odlišná.)

Ve škole i v Praze se jim moc líbilo, navázaly zde přátelství a s našimi studenty jsou v kontaktu. A to nejdůležitější – všechny stážistky, pro které jsme byli v průběhu těchto pěti let přijímající organizací, by tuto stáž doporučily dalším studentům!

Co si můžeme přát vice?

Jen snad to, aby naše projektové partnerství bylo nadále takto úspěšné, neustále se rozvíjelo a aby se na něm mohli podílet další studenti.

 

PhDr. Ivanka Kohoutová, Ph.D., ředitelka školy

RNDr. Dagmar Kenkušová, projektová manažerka programu LdV

 

zpět na předchozí stránku

 

Novinky

Podání přihlášek ke studiu

Studijní oddělení přijímá přihlášky ke studiu do 1. ročníků všech studijních oborů denně do čtvrtka 28. února 2019 do 16 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly rozeslány. Pokud k Vám nedorazily, ozvěte se na adresu siklova@szs-ruska.cz.

Sdělení zákonným zástupcům

Počínaje školním rokem 2018/2019 dochází ke změně v organizaci předávání informací o žácích prostřednictvím třídních schůzek. Další informace naleznete v záložce Aktuality.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz